W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji
zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia.

Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała są zobowiązani do zasłaniania twarzy maseczką.

Dzisiaj przypada Dzień Modlitwy i Solidarności z Kościołem prześladowanym oraz dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w po­trzebie.

W listopadzie (w całym miesiącu – decyzją Ojca Świętego Franciszka) można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.
Warunki uzyskania odpustu:
– Komunia św.,
– nawiedzenie cmentarza,
– modlitwa w intencji tych, którzy odeszli do wieczności.

W środę (11 listopada) przypada Święto Odzyskania Niepodległości.
Msze św. tego dnia w Bazylice katedralnej o godzinie: 7.00, 8.00, w intencji Ojczyzny o godz. 16.00.
O godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek Msza św. o godz. 18.00 za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek o godz. 20.00 w kościele Bożego Ciała Apel Jasnogórski i wspólna modlitwa wieczorna.

Z troską o ludzi chorych i starszych odwiedziny z posługa sakramentalną tylko na specjalne życzenie najbliższych. Prosimy o kontakt telefoniczny do biura parafialnego od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 10.00 i od 16.00 do 17.00.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała w ciągu całego tygodnia od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy odeszli do wieczności.
– „Zdrowaśki” jednorazowe z wyszczególnieniem naszych bliskich zmarłych można składać w Bazylice katedralnej na ołtarzu przy zakrystii oraz przed Mszą św. w kościele Bożego Ciała.
– „Zdrowaśki” roczne przyjmowane są w biurze parafialnym lub w zakrystii przed każdą Mszą św.
W ciągu roku modlić się będziemy za naszych zmarłych w każdą niedzielę pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
Kartki, na których możemy wypisać naszych bliskich zmarłych, są wyłożone na ołtarzu przy zakrystii oraz pod chórem.

W listopadzie transmisje nabożeństw z kościoła Bożego Ciała na naszej stronie parafialnej www.parafia-pelplin.pl:
– w każdą środę i piątek o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w łączności ze Mszą św.,
– w każdą niedzielę o godz. 18.00 Msza św. dla chorych.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej.

Intencje mszalne na rok 2021 przyjmujemy w biurze parafialnym.

Odeszli do wieczności:
śp. ks. prałat Zbigniew Benedict