W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem
była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. Dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych została odwołana w diecezji pelplińskiej z dniem 6 czerwca 2020 r. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała zobowiązani są do zasłaniania twarzy maseczką.

Od dzisiejszej niedzieli do 18 grudnia przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Są to dni modlitw za rodziny i za przygotowujących się do małżeństwa.
Na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną przyjęci kandydaci do posługi ołtarza jako ministranci.
Ogarnijmy ich i ich rodziny serdeczną modlitwą prosząc o opiekę Pana Boga na każdy dzień.

Roraty o godz. 7.00.
Dzieci do klas trzecich szkoły podstawowej uczestniczą w roratach z lampionami w każdy poniedziałek o godz. 16.30.

W poniedziałek (13 grudnia) o godz. 20.00 Apel Jasnogórski i wspólna modlitwa wieczorna.

Ze względu na przygotowujące się koncerty kolęd w Bazylice katedralnej, od środy 15 grudnia (porannej Mszy św.) do soboty włącznie – wszystkie Msze św. i nabożeństwa odprawiane będą w kościele Bożego Ciała.

Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św.
Spowiedź święta dla całej naszej parafialnej wspólnoty przewidziana jest na 21 i 22 grudnia od godz. 16.00 do 17.00 z udziałem kapłanów dekanatu pelplińskiego. Zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pojednania.

W sobotę (18 grudnia) w Bazylice katedralnej o godz. 18.00 koncert kolęd połączony z Gminną Galą Wolontariatu.
Wykonawcy koncertu:
Tatiana Szczepankiewicz – sopran
Ewelina Głowińska – sopran
Paweł Grubba – bazuna koncertowa oraz trąbka
Błażej Maliszewski – altówka
Gedymin Grubba – pianino oraz aranżacje
Do udziału we wspólnym śpiewaniu serdecznie zapraszamy.

Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie włączyć się, wzorem lat ubiegłych, w ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
Można nabyć świece na stół wigilijny:
– duże świece w cenie 15 zł,
– małe świece w cenie 8 zł.
Caritas parafialna rozprowadzać będzie opłatek na stół wigilijny.
Zebrane ofiary przekazane będą w całości na utrzymanie parafialnej świetlicy.
Opłatek wigilijny można nabyć po niedzielnych Mszach św. oraz w biurze parafialnym.

Z racji pandemii nie jest możliwe przeprowadzenie akcji „Serce pełne dobra miej” w sklepach na terenie naszej parafii. Ofiary na rzecz najbardziej potrzebujących można składać do skarbonki św. Antoniego (pod chórem) lub przez bezpośredni kontakt w biurze parafialnym. Za zrozumienie i wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać!

Intencje mszalne na rok 2022 przyjmujemy w biurze parafialnym.

Porządek odwiedzin duszpasterskich parafii katedralnej wywieszony będzie w gablotach od IV Niedzieli Adwentu.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).