W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem
była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. Dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych została odwołana w diecezji pelplińskiej z dniem 6 czerwca 2020 r. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała zobowiązani są do zasłaniania twarzy maseczką.

Dzisiaj święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na szkolnictwo katolickie.

W środę o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek, 31 grudnia – ostatni dzień 2021 roku.
Chcemy:
– podziękować Panu Bogu za wszelkie dobro otrzymane w mijającym roku,
– przeprosić za nasze słabości,
– prosić o Boże błogosławieństwo na cały nadchodzący rok 2022.
Na zakończenie roku o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej.
Kuria Pelplińska uprzejmie informuje, że Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił tego dnia (31.12.2021) dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W sobotę (1 stycznia) – pierwszy dzień Nowego Roku 2022 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. We Mszy św. o godz. 10.00 polecać będziemy Panu Bogu zmarłych proboszczów pracujących w Bazylice katedralnej szczególnie zmarłego przed 20 laty (2002 rok) księdza infułata Tadeusza Borcza.

Intencje mszalne na rok 2022 przyjmujemy w biurze parafialnym.

W gablocie oraz na stronie internetowej parafii (www.parafia-pelplin.pl) przedstawiony został porządek odwiedzin duszpasterskich – kolędy, abyśmy mogli zaplanować już wcześniej spotkanie kolędowe. Ofiary kolędowe w tym roku przeznaczone zostaną w całości na prace remontowe w naszej parafii. Odwiedziny duszpasterskie do końca 2021 roku     oraz w soboty i niedziele rozpoczynamy od godz. 13.00, w pozostałe dni tygodnia od godz. 15.00. Pojazdy na wioski prosimy podstawić o godz. 12.30.

 

Data

Trasa kolędy

27.12

PONIEDZIAŁEK

Wola,

rudno – pole,

Ornasowo,

Rożental – wieś

28.12

WTOREK

Ropuchy, Pelplin – wybudowanie,

Bielawki – Nadleśnictwo

29.12

ŚRODA

Janiszewo – wieś,  Wybudowanie, Pustki,

Pomyje – wybudowanie, Strzelnica

30.12

CZWARTEK

Wybudowanie Janowo,

Rożental wybudowanie za wioską,

Janiszewko, ul. Mickiewicza za torami nr 29, 36, 36A, 38, 40, 44, 49, 51, 52, UL. pOGODNA,

ul. Mickiewicza za torami (dalsze numery),

Plac cukrowni

3.1

PONIEDZIAŁEK

ul. Mickiewicza (do  przejazdu kolejowego)

 

 Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).     

ks. Tadeusz Brzeziński
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry