W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. Dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych została odwołana w diecezji pelplińskiej z dniem 6 czerwca 2020 r. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała zobowiązani są do zasłaniania twarzy maseczką.

W środę o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (6 stycznia) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 12.00 Mszę św. będzie sprawował Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Ze względu na pandemię covid-19 i wprowadzone obostrzenia w tym roku nie będzie typowego Orszaku Trzech Króli w formie przemarszu przez miasto. Do katedry przybędą sami trzej królowie z darami o godz. 11.45.  Korony będą rozdawane na stoliku przed Mszą św. przed katedrą. Po Mszy św. dzieci w koronach mogą otrzymać pamiątkowy dyplom.

W pierwszy piątek miesiąca (7 stycznia) po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Spowiedź św. od godz. 16.30. 
O godz. 17.00 Msza św.

Intencje mszalne na rok 2022 przyjmujemy w biurze parafialnym.

W gablocie oraz na stronie internetowej parafii (www.parafia-pelplin.pl) przedstawiony został porządek odwiedzin duszpasterskich – kolędy, abyśmy mogli zaplanować już wcześniej spotkanie kolędowe. Ofiary kolędowe w tym roku przeznaczone zostaną w całości na prace remontowe w naszej parafii.
Odwiedziny duszpasterskie w soboty i niedziele rozpoczynamy od godz. 13.00, w pozostałe dni tygodnia od godz. 15.00.

 

Data

Trasa kolędy

3.01
PONIEDZIAŁEK

ul. Mickiewicza (do  przejazdu kolejowego)

4.01
WTOREK

ul. Wybickiego nr 1, 2, 3, 4,
domy jednorodzinne przy ul. Wybickiego

5.01
ŚRODA

Plac Grunwaldzki, ul. Mestwina, ul. wybickiego 24

7.01
PIATEK

ul. Kopernika nr 1, 2

8.01
SOBOTA

UL. Kościuszki od nr 5 do nr 96 włącznie

9.01
NIEDZIELA

Osiedle Młodych

10.01
PONIEDZIAŁEK

ul. Dworcowa nr 1a–6a, 1-13


Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).    

ks. Tadeusz Brzeziński
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry