W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.

Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała są zobowiązani do zasłaniania twarzy maseczką.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne.

Od 18 do 25 stycznia trwać będzie Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan.

W środę o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek, Dzień modlitw o jedność chrześcijan. Msza św. o godz. 18.00 w Bazylice katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

Intencje mszalne na rok 2022 przyjmujemy w biurze parafialnym.

W gablocie oraz na stronie internetowej parafii (www.parafia-pelplin.pl) przedstawiony został porządek odwiedzin duszpasterskich – kolędy, abyśmy mogli zaplanować już wcześniej spotkanie kolędowe.
Ofiary kolędowe w tym roku przeznaczone zostaną w całości na prace remontowe w naszej parafii.
Odwiedziny duszpasterskie w soboty i niedziele rozpoczynamy od godz. 13.00, w pozostałe dni tygodnia od godz. 15.00.

Trasa kolędy

ul. Konopnickiej

23.1

Dębina, Ul. Pólko nr 1, Ul. Sambora nr 1, 3

W czasie odwiedzin duszpasterskich w miesiącu styczniu biuro parafialne czynne jest tylko w godzinach przedpołudniowych – od poniedziałku do piątku – od godz. 8.30 do godz. 10.00.