W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi. 

Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała są zobowiązani do zasłaniania twarzy maseczką. 

Dzisiaj w Kościele powszechnym Niedziela słowa Bożego.
Trwa tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan.

W środę o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

Intencje mszalne na rok 2022 przyjmujemy w biurze parafialnym. 

W gablocie oraz na stronie internetowej parafii (www.parafia-pelplin.pl) przedstawiony został porządek odwiedzin duszpasterskich – kolędy, abyśmy mogli zaplanować już wcześniej spotkanie kolędowe. Ofiary kolędowe w tym roku przeznaczone zostaną w całości na prace remontowe w naszej parafii. 
Odwiedziny duszpasterskie w soboty i niedziele rozpoczynamy od godz. 13.00,
w pozostałe dni tygodnia od godz. 15.00. 

 

Data

Trasa kolędy

23.1

NIEDZIELA

Dębina, Ul. Pólko nr 1,

Ul. Sambora nr 1, 3

24.1

PONIEDZIAŁEK

Pólko (pozostałe numery),

ul. Asnyka

25.1

WTOREK

Ul. Sambora (pozostałe numery)

26.1

ŚRODA

ul. Szpitalna

27.1

CZWARTEK

ul. Iwaszkiewicza,  ul. Broniewskiego,

ul. Kraszewskiego ul. Reja

28.1

PIĄTEK

ul. Żeromskiego, ul. Prusa,

Ul. Podgórna

 

W czasie odwiedzin duszpasterskich w miesiącu styczniu biuro parafialne czynne jest tylko w godzinach przedpołudniowych – od poniedziałku do piątku – od godz. 8.30 do godz. 10.00.

W przyszłą  niedzielę (30 stycznia) zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd na pożegnanie żłóbka:
– dzieci o godz. 15.00 (z udziałem naszej parafialnej scholi)
– młodzież o godz. 17.00 (z udziałem naszego młodzieżowego zespołu)

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry