W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się w intencji zakonnic i innych kobiet konsekrowanych, dziękując im za ich misję i odwagę, aby nadal odkrywały nowe odpowiedzi w obliczu wyzwań naszych czasów.

Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę
przed zarażeniem koronawirusem. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała są zobowiązani do zasłaniania twarzy maseczką.

Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Pragnę w imieniu odwiedzających serdecznie podziękować za przyjęcie nas w swoich domach oraz za złożone ofiary, które w tym roku (jak już zapowiadałem) zostaną przeznaczone w całości na prace remontowe na terenie naszej parafii. Niech błogosławieństwo kolędowe chroni nasze domy, nasze rodziny i umacnia na drodze życia chrześcijańskiego.

W środę (2 lutego) przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej).
Msze św. o godz.: 7.00, 8.00, 11.00, 17.00, 18.00.
Błogosławieństwo gromnic podczas każdej Mszy św.
Tego dnia przypada Diecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego, Mszę św. o godz. 11.00 będzie sprawował Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Podczas tej Eucharystii, w łączności z Biskupem Rzymu,
nastąpi odnowienie ślubów osób konsekrowanych, żyjących w Kościele według Rad Ewangelicznych: sióstr zakonnych, zakonników oraz członków instytutów świeckich, którzy przybędą na spotkanie do Bazyliki katedralnej.
O godz. 17.00 podczas Mszy św. pobłogosławimy gromnice dzieciom, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego.

W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
– w pierwszy czwartek miesiąca (3 lutego) o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
w pierwszy piątek miesiąca (4 lutego) spowiedź św. od godz. 16.30. Msza św. pierwszopiątkowa o godz. 17.00.
w pierwszą sobotę miesiąca (5 lutego) chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną odwiedzimy w godzinach przedpołudniowych.