W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad osobami chorymi i starszymi, szczególnie w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i lokalne wspólnoty.

II Niedziela Wielkanocna obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego.
Serdecznie zapraszamy do odmówienia koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele Bożego Ciała (przed obrazem Jezusa Chrystusa Miłosiernego).

Od godz. 14.30 do 15.30 – wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu.
O godz. 15.00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
Kościół Bożego Ciała będzie otwarty przez cały dzień.
Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.

W poniedziałek (25 kwietnia) przypada dziesiąta rocznica śmierci biskupa pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi (2012). Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłym Arcypasterzu.

We wtorek (26 kwietnia) przypada uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski.

W środę (27 kwietnia) o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (28 kwietnia) o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W sobotę (30 kwietnia) na Mszę św. o godz. 9.30 przybędą do Bazyliki katedralnej służby liturgiczne diecezji pelplińskiej.
Mszy św. przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.