W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: 
Módlmy się w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

25 lipca przypada dzień modlitw w intencji kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów w przeddzień uroczystości, po każdej Mszy św. 

We wtorek (26 lipca) przypada dzień modlitw za rodziców, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów.

W środę (27 lipca) o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
O godz. 19.00 koncert w Bazylice katedralnej w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

W czwartek (28 lipca) o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W sobotę (30 lipca) z grupą tczewską wyruszą pielgrzymi naszej parafii na Jasną Górę. Ogarnijmy ich serdeczną modlitwą, aby trud ich pielgrzymowania przyniósł owoce dla naszej parafialnej wspólnoty. Na bocznym ołtarzu (przy zakrystii) można składać kartki z wypisanymi prośbami, w intencji których modlić się będą pielgrzymi w drodze na Jasna Górę.

W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.

Zapraszamy do zwiedzania Barokowego Zespołu Parkowego w Ogrodzie Biskupim. Godziny otwarcia wywieszone są w gablotach przed kościołami. Podczas spaceru skorzystać można z nowo otwartej kawiarni. Serdecznie zapraszamy i życzymy miłego wypoczynku.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).

ks. Tadeusz Brzeziński  
Proboszcz parafii katedralnej

 

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry