We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: 
Módlmy się, aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

Od 11 do 17 września przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. 

Dzisiaj pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny rozpoczynają się uroczystości odpustowe ku czci NMP Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie. O godz. 10.30 Uroczysta Msza św. przy Studzience. Pielgrzymka z Pelplina do Piaseczna wyruszyła o godz. 5.15. Program uroczystości wywieszony jest w gablotach. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne.

We wtorek (13 września) o godz. 20.00 Apel Jasnogórski. 

W środę (14 września) przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
O godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (15 września) o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

Od 17 do 18 września trwać będzie Jarmark Cysterski. Program wydarzeń umieszczony jest na afiszach na terenie naszego miasta. W ramach Jarmarku Cysterskiego w Bazylice katedralnej w niedzielę (17 września) o godz. 10.00 – Msza św. w intencji organizatorów i uczestników XXI Jarmarku Cysterskiego, po niej krótki występ zespołów muzyki dawnej.

Pragniemy przypomnieć dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej o wspólnej pielgrzymce autokarowej (17 września) do Piaseczna. Program pielgrzymki został przedstawiony przez katechetów.

Zapraszamy do zwiedzania Barokowego Zespołu Parkowego w Ogrodzie Biskupim. Godziny otwarcia wywieszone są w gablotach przed kościołami. Podczas spaceru skorzystać można z nowo otwartej kawiarni. 
Serdecznie zapraszamy i życzymy miłego wypoczynku.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).

ks. Tadeusz Brzeziński  
Proboszcz parafii katedralnej

 

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry