We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

Trwa Jarmark Cysterski.
Dzisiaj o godz. 10.00 – Msza św. w intencji organizatorów i uczestników XXI Jarmarku Cysterskiego, po niej krótki występ zespołów muzyki dawnej.
Program wydarzeń umieszczony jest na afiszach na terenie naszego miasta.

W środę (21 września) o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (22 września) o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek (23 września) o godz. 17.00 w Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 rozpoczną się rekolekcje dla uczniów klas ósmych, którzy rozpoczynają swoje przygotowanie do sakramentu Bierzmowania.
Rekolekcje zakończą się w sobotę spowiedzią i Mszą św. w Bazylice katedralnej.

W przyszłą niedzielę (23 września) na Mszę św.:
– o godz. 12.00 zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na której zostaną podane daty uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.
– o godz. 16.00 zapraszamy młodzież, która 1 października br. przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

Dyrektor  Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie serdecznie zaprasza w poniedziałek (26 września) o godz. 15.00 na spotkanie organizacyjne dla wszystkich, którzy pragną uczestniczyć w życiu tego domu jako wolontariusze.

Zapraszamy do zwiedzania Barokowego Zespołu Parkowego w Ogrodzie Biskupim. Godziny otwarcia wywieszone są w gablotach przed kościołami. Podczas spaceru skorzystać można z nowo otwartej kawiarni. Serdecznie zapraszamy i życzymy miłego wypoczynku.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry