W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji, i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym młodym ludziom.

31 grudnia, w ostatni dzień roku 2022, odszedł do wieczności po nagrodę do Pana
za swoją wierną służbę śp. Senior Papież Benedykt XVI.
Prośmy Pana Boga, w naszych modlitwach, o łaskę wiecznego życia dla Swojego Sługi.
Wspólny różaniec w Bazylice katedralnej – w środę o godz. 17.30.
O godz. 18.00 Mszę św. za zmarłego Papieża w Bazylice katedralnej
będzie sprawował Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

Dzisiaj – pierwszy dzień Nowego Roku 2023 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
We Mszy św. o godz. 10.00 polecać będziemy Panu Bogu zmarłych proboszczów pracujących w Bazylice katedralnej szczególnie zmarłego przed 21 laty (2002 rok) księdza infułata Tadeusza Borcza.

W środę o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W pierwszy czwartek miesiąca (5 stycznia) o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek (6 stycznia) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli).
Msze św. w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy.
Pelpliński Orszak Trzech Króli wyruszy spod urzędu do katedry o godz. 11.40.
O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

W pierwszą sobotę miesiąca (7 stycznia) po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Chorych i ludzi starszych w miesiącu styczniu odwiedzamy w ramach kolędy.

W gablocie oraz na stronie internetowej parafii (www.parafia-pelplin.pl) przedstawiony został porządek odwiedzin duszpasterskich – kolędy, abyśmy mogli zaplanować już wcześniej spotkanie kolędowe. Ofiary kolędowe w tym roku przeznaczone zostaną w całości na prace remontowe w naszej parafii.
Odwiedziny duszpasterskie w soboty, niedziele i święta rozpoczynamy o godz. 13.00 w pozostałe dni tygodnia od godz. 15.00.

Trasa kolędy

Osiedle Młodych

9.1

Plac Grunwaldzki, ul. Dworcowa nr 1a–6a, 1-13

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).