W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się o większe propagowanie kultury rezygnacji z przemocy,
do której prowadzi coraz rzadsze używanie broni, zarówno przez państwa, jak i obywateli.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Błogosławieństwo palm przed każdą Mszą św.
W dniu dzisiejszym przypada rocznica, odejścia po nagrodę do Pana, św. Jana Pawła II.
Tego dnia wspominamy rocznicę Sakry Biskupiej Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny.
W przeddzień imienin oraz w dniu obchodzonej rocznicy sakry życzymy, aby dobry Bóg prowadził w posłudze pasterskiej bezpiecznie swoimi drogami.

Dzisiaj o godz.:
– 10.00
 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Arkadiusza Okroja.
– 11.45 Inscenizacja Niedzieli Palmowej, uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy (zbiórka ul. Kanonicka i przemarsz do katedry).
– od godz. 12.00 do 16.00 w Barokowym Zespole Parkowym odbędzie się Kiermasz Wielkanocny, podczas którego będzie można nabyć m.in.: potrawy oraz wypieki postne i wielkanocne, ozdoby świąteczne, miody i przetwory z miodów i wiele innych dań... Zaplanowane jest zwiedzanie ogrodów oraz wystawy pt. „Ogrody Biskupie kiedyś i dziś”. Odbędą się również warsztaty związane z tradycjami Wielkiej Nocy na Kociewiu.

Gorzkie Żale o godz. 15.00.

W Wielkim Tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne.

Spowiedź św. przed Świętami Wielkanocy z udziałem kapłanów dekanatu pelplińskiego w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek od godz. 16.30 do 17.30.

W środę o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

WIELKI CZWARTEK (6 kwietnia) USTANOWIENIA EUCHARYSTII I SAKRAMENTU KAPŁAŃSTWA
godz. 10.00
 – Msza Święta Krzyżma pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny z udziałem prezbiterium Pelplina i Diecezji
godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej z procesją do ołtarza przechowania pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego z udziałem Biskupa Diecezjalnego
godz. 21.30 – Modlitwa na zakończenie dnia oraz zakończenie adoracji

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ (7 kwietnia)
godz. 12.00 – Droga krzyżowa
 na Górze Jana Pawła II pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego
godz. 18.00 – Liturgia na cześć Męki Pańskiej pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego z udziałem Biskupa Diecezjalnego
godz. 22.00 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym

WIELKA SOBOTA (8 kwietnia)
Święcenie pokarmów o godz. 12.00 i 14.00, 16.00

WIGILIA PASCHALNA W WIELKĄ NOC
godz. 21.00 – Liturgia
 pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (9 kwietnia).
O godz. 10.00
 suma pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego.

W Poniedziałek Wielkanocny (10 kwietnia) Msze św. w porządku niedzielnym.
Kolekta w drugi dzień Świąt Wielkiejnocy przeznaczona jest na Szkolnictwo Katolickie.

II Niedziela Wielkanocna (16 kwietnia) obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego.
Koronka do Bożego Miłosierdzia
 przed każdą Mszą św.
Od godz. 14.30 do 15.30 w kościele Bożego Ciała wspólne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Odeszła do wieczności:
śp. Anna Szatkowska
, zamieszkała przy Placu Grunwaldzkim 1.
O terminie pogrzebu poinformujemy w najbliższym czasie.

Całej parafialnej wspólnocie pragniemy złożyć z serca płynące życzenia:
Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!
Życzymy, aby uroczyste Alleluja, które w tych dniach
rozbrzmiewa z mocą po całym świecie, dla każdego stało się okazją
do osobistego wychwalania Pana w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.
Niech zmartwychwstały Pan obdarza nas wszystkich swą łaską i napełni serca pokojem.