W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.

II Niedziela Wielkanocna (23 kwietnia) obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam do odmówienia koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele Bożego Ciała, (przed obrazem Jezusa Chrystusa Miłosiernego).
Godz. 14.00-16.00 – wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu.
Godz. 15.00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
Kościół Bożego Ciała będzie otwarty przez cały dzień.


W poniedziałek (24 kwietnia) przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. w Bazylice katedralnej o godz. 7.00, 8.00, o godz. 18.00 – w kościele Bożego Ciała.

We wtorek (25 kwietnia) przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Tego dnia przypada piąta rocznica śmierci śp. biskupa pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi (2012). O godz. 18.00 Msza św. w Bazylice Katedralnej o spokój Jego duszy. Po Mszy św. Ksiądz Biskup Diecezjalny pobłogosławi kryptę Biskupów Pelplińskich w której spoczął Pierwszy Biskup Pelpliński Jan Bernard Szlaga.

W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 18.00 w Bazylice katedralnej Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek od godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała wystawienie Najświętszego Sakramentu.
15 minut przed Mszą św. wieczorną – koronka do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę (29 kwietnia) przybędą do Bazyliki katedralnej księża na swój Diamentowy Jubileusz (60 lat kapłaństwa rocznik 1957). Wśród Jubilatów znajduje się kapłan naszego miasta ks. prałat Zdzisław Benedict. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. w Katedrze pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Czcigodnych Jubilatów ogarnijmy serdeczną modlitwą.

Odeszły do wieczności:
śp. Klara Kuleta, zam. Pelplin, ul. Kopernika 2D
śp. Helena Baczewska, zam. Pelplin, ul. Dworcowa 16A
Nasze zmarłe siostry polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej


Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry