W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego.

Od dzisiejszej niedzieli do 6 maja trwać będzie IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Idźcie i głoście!” (Mk 15,16). Celem Tygodnia Biblijnego, jest świętowanie obecności Pisma Świętego we wspólnocie parafialnej  i wzbudzanie większego zainteresowania jego lekturą.


Nabożeństwo majowe w Bazylice katedralnej:
– w niedziele i święta o godz. 15.00,
w tygodniu:
– o godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała z udziałem dzieci,
– dla dorosłych o godz. 18.00 przed Mszą św. wieczorną.

W środę (3 maja) obchodzimy Uroczystość liturgiczną Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
Msze św. w Bazylice katedralnej w porządku niedzielnym.
W tym roku w Pelplinie odbędą się Wojewódzkie Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja, na które zaprasza Wojewoda Pomorski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin.  W oficjalnych uroczystościach udział weźmie wielu gości i Wojsko Polskie.
– O godz. 10.00 Msza św. za Ojczyznę.
– Po Mszy św. przemarsz na Plac Wolności w asyście Orkiestry Dętej Straży Granicznej oraz kompanii  reprezentacyjnych Wojska i Policji.
– Następnie uroczystości przy pomniku na Placu Wolności.
– Po oficjalnych uroczystościach organizatorzy zapraszają na Piknik Rodzinny, w programie którego zaplanowano występy artystyczne, pokaz sprzętu wojskowego i atrakcje dla dzieci.
Szczegółowy programu na plakatach w mieście i w całej gminie.
Zwracamy się z prośbą o wywieszenie na ten dzień flagi na swoim domu.
W związku z organizacją Wojewódzkich Obchodów Ustalenia Konstytucji 3 Maja, organizatorzy uroczystości informują, że dnia 3 maja 2017 r. w godz. od 7.00 do 13.00 nastąpi zmiana organizacji ruchu w Pelplinie. Zamknięte zostaną: ulica Mestwina, Plac Mariacki, Przystań Jana III Sobieskiego, Plac Tumski i część ulicy Starogardzkiej, czyli droga na odcinku od ronda Józefa Piłsudskiego do skrzyżowania  z ulicą Szpitalną oraz Plac Wolności i część ulicy Podgórnej  do skrzyżowania ulicą Stefańskiego.
Na czas zamknięcia ulic obowiązywać będą objazdy.
W rejonie ulic wyłączonych z ruchu obowiązywać będzie całkowity zakaz parkowania pojazdów.
Wszystkie informacje związane z uroczystościami zamieszczone są na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie

W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
 – w pierwszy czwartek miesiąca (4 maja) o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej i nabożeństwo majowe za Wyższe Seminarium
 Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
 – w pierwszy piątek miesiąca (5 maja) spowiedź św. w Bazylice katedralnej od godz. 15.30 do 17.00 (również dla rodziców i świadków przed bierzmowaniem).
 O godz. 17.00 Msza św. pierwszopiątkowa wraz z nabożeństwem majowym.
 – w pierwszą sobotę miesiąca (6 maja) w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną.
O godz. 9.00 Msza św. w intencji Straży Pożarnej i ich rodzin.
Tego dnia o godz. 17.00 w Bazylice katedralnej Ksiądz Biskup  Diecezjalny Ryszard Kasyna udzieli Sakramentu Bierzmowania  młodzieży naszej parafii. Do udziału we Mszy św. serdecznie  zapraszamy rodziny młodzieży bierzmowanej oraz parafian.

W przyszłą niedzielę (7 maja) po Mszy św. o godz. 12.00 w Sali Kominkowej będzie można odebrać stroje liturgiczne dla dzieci komunijnych.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30.

ks. Tadeusz Brzeziński
Proboszcz parafii katedralnej


Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry