W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 pobłogosławimy różańce i książeczki dzieciom, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
Mszą św. o godz. 13.30 w Bazylice katedralnej rozpoczynamy Studium Małżeńskie przygotowujące młodych do sakramentalnego związku małżeńskiego. Do udziału w spotkaniach są zobowiązani wszyscy, którzy w przyszłym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Po Mszy św. spotkanie w Sali Katechetycznej w wikariatce.

Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (z trzecich klas gimnazjalnych) zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.30 (1 października).
Mszą św. w kościele Bożego Ciała o godz. 18.00 rozpoczniemy Uroczystości odpustowe ku czci Aniołów Stróżów.
O godz. 17.30 odmówimy modlitwę różańcową.
O godz. 18.00 uroczysta Msza św. z udziałem Księży Dekanatu Pelplińskiego.
Z racji uroczystości odpustowych kościół Bożego Ciała w niedzielę (1 października) będzie przez cały dzień otwarty byśmy mogli uzyskać odpust zupełny. Do udziału w Uroczystościach serdecznie zapraszamy.

Nabożeństwa różańcowe w październiku:
– w tygodniu od poniedziałku do piątku z udziałem dzieci o godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała,
– z udziałem dorosłych o godz. 18.00 przed wieczorną Mszą św.

W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszę św. zapraszamy Róże Różańcowe oraz tych, które we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej (7 października) jadą do Łeby, aby uczestniczyć w modlitwach za Polskę i Świat oraz o pokój na całym świecie. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
– pierwszy czwartek miesiąca (5 października). Msza św. w Bazylice katedralnej o godz. 18.00 za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
– pierwszy piątek miesiąca (6 października). Po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Spowiedź św. w Katedrze od godz. 16.30. O godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci w Bazylice katedralnej.
– pierwsza sobota miesiąca (7 października). Po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną odwiedzimy w godzinach przedpołudniowych.

W przyszłą niedzielę (8 października) przypada XVII Dzień Papieski, upłynie on pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Podczas Dnia Papieskiego młodzież z Wolontariatu przed Bazyliką katedralną zbierać będzie do puszek ofiary na fundusz pomocy stypendialnej dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych i wyższych uczelni.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w Bazylice katedralnej od godz. 8.30 do 17.00.

Odeszli do wieczności:
śp. Jerzy Zieliński, zamieszkały w Pelplinie, ul. Mickiewicza 24
śp. Gertruda Waśniewska, zamieszkała w Pelplinie, ul. Kościuszki 38
Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry