W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowaniu nowych pokoleń.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.
Na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie w katedrze.
Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. o godz. 13.30.

Roraty od poniedziałku (4 grudnia) w Bazylice katedralnej o godz. 7.00.
Dzieci, do klas trzecich szkoły podstawowej włącznie, uczestniczą w roratach z lampionami w każdą środę o godz. 16.30 w Katedrze.

W środę (6 grudnia) o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (7 grudnia) o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek (8 grudnia) przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Msze św. w tym dniu w Bazylice katedralnej o godz. 7.00, 8.00, 17.00 (podczas Mszy św. pobłogosławimy medaliki dzieciom przystępującym w przyszłym roku do I Komunii św.).
Tego dnia przypada piąta rocznica ingresu Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny do Bazyliki katedralnej. Ogarnijmy modlitwami naszego Księdza Biskupa wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na długie lata posługi pasterskiej dla Kościoła pelplińskiego.

W sobotę (9 grudnia) na Mszy św. o godz. 11.00 w Bazylice katedralnej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego dziękować będziemy za posługę Księdza Biskupa Wiesława Śmigla na rzecz diecezji Pelplińskiej. Uroczysty Ingres do Bazyliki Toruńskiej odbędzie się w niedzielę 10 grudnia o godz. 12.00. Księdza Biskupa ogarniamy serdeczną modlitwą w Jego posłudze dla dobra Chrystusowego Kościoła.

Parafialny Zespół Caritas, Zespoły Szkół naszego miasta organizują zbiórkę darów świątecznych pod hasłem „Serce pełne dobra miej” z przeznaczeniem dla najbardziej potrzebujących rodzin. Zbiórka darów odbędzie się w parafii w piątek (8 grudnia) i w sobotę (9 grudnia) w godzinach od 8.00 do 17.00. Miejsca zbiórek: sklepy i hurtownie. Zwracamy się z gorącą prośbą o poparcie tego dzieła.

W przyszłą niedzielę (10 grudnia) zapraszamy na grudniowy jarmark „Adwent w dawnym opactwie cysterskim” w krużgankach katedralnych w godzinach od 11.00 do 16.00
WYSTAWA, DEGUSTACJA, SPRZEDAŻ:
– ozdoby świąteczne: z papieru, sznurków itp.; stroiki
– świąteczne jedzenie: słodycze (tradycyjne fefernuski, pierniki, ciasteczka, wieńce drożdżowe itp.); przystawki wigilijne postne oraz mięsne świąteczne
– miody i przetwory miodne
– świece świąteczne i wyroby woskowe
– herbaty i nalewki
– misyjna kawa afrykańska MASSAIA
WARSZTATY (DLA DZIECI):
– ozdabianie pierników
– wyrób ozdób choinkowych
– wyrób  kartek świątecznych (z gotowych elementów)
– nauka redagowania życzeń świątecznych (rymowanki)
– pisanie życzeń świątecznych w skryptorium
– nauka śpiewu kolędy kociewskiej
– ozdabianie bombek

Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie włączyć się, wzorem lat ubiegłych, w ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
Od II Niedzieli Adwentu (10 grudnia) rozprowadzać będziemy świece na stół wigilijny:
– duże świece w cenie 15 zł,
– małe świece w cenie 8 zł.
Caritas parafialna od II niedzieli Adwentu rozprowadzać będzie opłatek na stół wigilijny.
Zebrane ofiary przekazane będą w całości na utrzymanie parafialnej świetlicy.
Opłatek wigilijny można także nabyć w zakrystii u pana kościelnego lub w biurze parafialnym.

Fundacja „Teneo” zaprasza do skorzystania z darmowych porad prawnych gdańskich prawników tej fundacji w niedzielę 17 grudnia od godz. 11.00 do 14.00 w Sali Kominkowej przy kościele Bożego Ciała.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w Bazylice katedralnej od godz. 8.30 do 17.00.

Odeszli do wieczności:
śp. Janina Zander, zamieszkała w Pelplinie, ul. Mickiewicza 23
Naszą zmarłą siostrę polecajmy Bożemu miłosierdziu

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry