W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowaniu nowych pokoleń.

Dzisiaj zapraszamy na grudniowy jarmark „Adwent w dawnym opactwie cysterskim” w krużgankach katedralnych w godzinach od 9.00 do 16.00.

WYSTAWA, DEGUSTACJA, SPRZEDAŻ:
– ozdoby świąteczne: z papieru, sznurków itp.; stroiki
– miody i przetwory miodne
– świece świąteczne i wyroby woskowe
– herbaty i nalewki
– misyjna kawa afrykańska MASSAIA
WARSZTATY (DLA DZIECI):
– ozdabianie pierników
– wyrób ozdób choinkowych
– wyrób kartek świątecznych (z gotowych elementów)
– nauka redagowania życzeń świątecznych (rymowanki)
– pisanie życzeń świątecznych w skryptorium
– nauka śpiewu kolędy kociewskiej
– ozdabianie bombek
Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. o godz. 13.30.

Roraty od poniedziałku w Bazylice katedralnej o godz. 7.00. Dzieci, do klas trzecich szkoły podstawowej włącznie, uczestniczą w roratach z lampionami w każdą środę o godz. 16.30 w Katedrze.

W środę (13 grudnia) o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Tego dnia o godz. 20.00 wyjątkowo w kościele Bożego Ciała Apel Jasnogórski i wspólna modlitwa wieczorna.

Ze względu na przygotowujące się koncerty kolęd w Bazylice katedralnej, od czwartku 14 grudnia (porannej Mszy św.) do soboty włącznie wszystkie Msze św. i nabożeństwa odprawiane będą w kościele Bożego Ciała.

W niedzielę (17 grudnia) o godz. 17.00 tradycyjny Koncert Kolęd w Bazylice Katedralnej. Do udziału we wspólnym śpiewaniu kolęd mieszkańców naszego miasta i gminy serdecznie zapraszamy. W tym roku wystąpią: Alicja Majewska, Olga Bończyk, Łukasz Zagrobelny, Włodzimierz Korcz.
Msza św. w niedzielę (17 grudnia) o godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała.
Fundacja „Teneo” zaprasza do skorzystania z darmowych porad prawnych gdańskich prawników tej fundacji w niedzielę 17 grudnia od godz. 11.00 do 14.00 w Sali Kominkowej przy kościele Bożego Ciała.
Od 17 do 23 grudnia przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Są to dni modlitw za rodziny i za przygotowujących się do małżeństwa.

Aby nadchodzące Święta przeżyć w stanie łaski uświęcającej, zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania z udziałem wielu spowiedników w czwartek (21 grudnia) i w piątek (22 grudnia) od godziny 15.30 do 17.30. Z sakramentu pojednania można korzystać w czasie Adwentu podczas Mszy św.

Wszystkim, którzy włączyli się w naszą parafialną akcję „Serce pełne dobra miej” pragnę złożyć serdeczne „Bóg zapłać” dzięki życzliwości naszych parafian udało się przygotować paczki, które zostaną przekazane poprzez szkoły rodzinom najbardziej potrzebującym.

Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie włączyć się, wzorem lat ubiegłych, w ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Od II Niedzieli Adwentu rozprowadzamy świece na stół wigilijny:
– duże świece w cenie 15 zł,
– małe świece w cenie 8 zł.
Caritas parafialna od II niedzieli Adwentu rozprowadza opłatek na stół wigilijny. Zebrane ofiary przekazane będą w całości na utrzymanie parafialnej świetlicy. Opłatek wigilijny można także nabyć w zakrystii u pana kościelnego lub w biurze parafialnym.

Spotkania świąteczne:
– 12 grudnia (wtorek) o godz. 19.00 – wspólnoty modlitewne: „Hosanna” i „Mali Rycerze”;
– 13 grudnia (środa) o godz. 16.30 – Róże Różańcowe;
– 13 grudnia (środa) o godz. 19.00 – wolontariat;
– 14 grudnia (czwartek) o godz. 16.30 – dzieci ze świetlicy parafialnej;
– 14 grudnia (czwartek) o godz. 19.00 – wspólnoty modlitewne: „Domownicy Boga” i „Hosanna”;
– 16 grudnia (sobota) o godz. 19.00 – spotkanie dla tych, którzy uczestniczyli w pielgrzymce na Jasną Górę;
– 17 grudnia (niedziela) o godz. 19.00 – katecheci;
– 18 grudnia (poniedziałek) o godz. 17.00 – rady parafialne;
– 18 grudnia (poniedziałek) o godz. 19.00 – chór katedralny;
– 19 grudnia (wtorek) o godz. 17.30 – schola parafialna z rodzicami;
– 20 grudnia (środa) o godz. 17.00 – ministranci z rodzicami;
– 22 grudnia (piątek) o godz. 19.00 – zespół muzyczny Quo Vadis.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu od miesiąca grudnia w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do 17.00.

Odeszli do wieczności:
śp. Henryk Lewandowski, zamieszkały w Pelplinie, ul. Wybickiego 24
Pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00.
śp. Gertruda Smukała, zamieszkała w Pelplinie, ul. Wybudowanie 7
Pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00.
Naszych zmarłych parafian polecajmy Bożemu Miłosierdziu