W lutym  łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, poli­tyczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.

Chrzest Święty o godz. 13.30.

We wtorek (13 lutego) o godz. 20.00 Apel Jasnogórski w Bazylice katedralnej.

14 lutego – Środa Popielcowa. W tym dniu obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z błogosławieństwem popiołu i posypaniem naszych głów w Bazylice katedralnej w następującym porządku:
o godz.      7.00
                   8.00  –  pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny
                 17.00  –  z udziałem dzieci
                 18.00  –  Msza św. wieczorna.
 
W czwartek o godz. 18.00 w Bazylice katedralnej Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

Droga Krzyżowa (w piątek) w kościele Bożego Ciała:
– o godz. 16.00 z udziałem dzieci w wieku przedszkolnym do klas III,
– o godz. 17.00 z udziałem dzieci starszych,
– o godz. 18.00 z udziałem dorosłych w łączności ze Mszą św.,
– o godz. 19.00 z udziałem młodzieży.

Gorzkie Żale o godz. 15.00. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie ks. dr Jarosław Kubiak. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
Gorzkie żale:
– z udziałem dzieci w niedzielę o godz. 11.40
– z udziałem młodzieży o godz. 13.10.

W sobotę (17 lutego) przypada Dzień skupienia kapłanów. O godz. 10.00 w Bazylice katedralnej Nabożeństwo pokutne dla kapłanów diecezji pelplińskiej pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

W przyszłą niedzielę (18 lutego), pierwszą Wielkiego Postu, suma o godz. 10.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup udzieli posługi lektoratu i akolitatu klerykom Seminarium Duchownego.

Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych rozpoczniemy pierwszą niedzielą Wielkiego Postu (18 lutego). Trwać będą do środy (21 lutego). Msze św. z nauką rekolekcyjną w Bazylice katedralnej o godz. 8.00 i 18.00. Rekolekcje głosił będzie ks. dr Jacek Sosnowski.
Spowiedź święta w czasie rekolekcji 30 minut przed Mszą św.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do 17.00.

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry