W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

Dzisiaj na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców dzieci komunijnych. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne w Bazylice. Jest to ostatnie spotkanie organizacyjne przed uroczystościami. Po spotkaniu w Sali Kominkowej będzie można odbierać stroje komunijne.
Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. o godz. 13.30.

Nabożeństwo majowe w Bazylice katedralnej:
– w niedziele o godz. 15.00,
w tygodniu (od poniedziałku do piątku):
– o godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała z udziałem dzieci,
– dla dorosłych o godz. 18.00 przed Mszą św. wieczorną.

W tygodniu (w poniedziałek, wtorek i środę) przypadają Dni Modlitw o Urodzaje i za kraje głodujące (dawne Dni Krzyżowe). Na Mszy św. w Bazylice katedralnej o godz. 8.00 modlić się będziemy w tych intencjach.

W poniedziałek (7 maja) odwiedzi Pelplin Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Zapraszamy na spotkanie na placu przy Collegium Marianum o godz. 18.30. Dostojnego Gościa pragniemy przyjąć ze znaną na Kociewiu gościnnością.

We wtorek (8 maja) przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski oraz pelplińskiej Bazyliki katedralnej.

W środę (9 maja) o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (10 maja) o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek (11 maja) piętnaście minut przed Mszą św. koronka do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę (12 maja) o godz. 17.00 w Bazylice katedralnej Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Do udziału we Mszy św. serdecznie zapraszamy rodziny młodzieży bierzmowanej oraz parafian.
Spowiedź święta dla rodziców i świadków przed bierzmowaniem w czwartek (10 maja) w Bazylice katedralnej o godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę  (13 maja) uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Tego dnia wspominamy Objawienia Matki Bożej w Fatimie. O godz. 20.00 różaniec i nabożeństwo majowe w intencji parafian oraz procesja ze świecami. Do udziału w nabożeństwie fatimskim zapraszamy całą parafialną wspólnotę.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do 17.00.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry