W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.

W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy
o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek piętnaście minut przed Mszą św. koronka do Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę (22 lipca) ogarniemy modlitwą kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów po każdej Mszy św. na placu przed Bazyliką katedralną.

W lipcu i sierpniu:
•  w środy o godz. 19.00 koncerty w Bazylice katedralnej w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do 17.00.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.