We wrześniu  łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

Dzisiaj pod przewodnictwem Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza o godz. 10.30 sprawowana będzie uroczysta Msza św. w 50. rocznicę koronacji figury Matki Boskiej Piaseckiej. Pielgrzymka do Piaseczna wyruszyła o godz. 5.15. Powrót do Pelplina około godz. 18.00. Program piaseckich uroczystości odpustowych w ciągu tygodnia wywieszony jest w gablocie ogłoszeń przed Katedrą.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
Wyjazd na pielgrzymkę do Wilna w poniedziałek o godz. 6.00. Na placu przed Bazyliką gromadzimy się o 5.40.
Od poniedziałku (10 września) do soboty (15 września) włącznie z racji remontu w Bazylice katedralnej wszystkie nabożeństwa będą odprawiane w kościele Bożego Ciała.

W środę (12 września) o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (13 września) o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
O godz. 20.00 Apel Jasnogórski w Kościółku.

W piątek (14 września) przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Piętnaście minut przed Mszą św. koronka do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę (15 września) pielgrzymka dzieci komunijnych do Piaseczna. Program pielgrzymki został przedstawiony przez katechetów.
Tego dnia (15 września) o godz. 10.00 w sali przy kościele Bożego Ciała odbędzie się spotkanie dla kandydatów na ministrantów.
W dniach 15 i 16 września w Pelplinie odbędzie się Jarmark Cysterski
w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „NIEPODLEGŁA”. Program wydarzeń umieszczony jest na afiszach na terenie naszego miasta.

W najbliższą niedzielę (16 września) na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Stołu Pańskiego. Po Mszy św. krótkie spotkanie oraz podanie terminu uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do 17.00.

Odeszły do wieczności:
śp. Jadwiga Jenta, zamieszkała, Przystań Sobieskiego 2
śp. Maria Szulc, zamieszkała, Strzelnica 3/2
śp. Lidia Duszczak, zamieszkała, ul. Hallera 24
Nasze zmarłe siostry polecajmy Bożemu Miłosierdziu

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry