We wrześniu  łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

Dzisiaj Dzień pamięci i modlitwy za Polaków prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na Wschodzie w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę (1939).

Trwa Jarmark Cysterski. Program wydarzeń umieszczony jest na afiszach naszego Miasta i w gablocie przed Katedrą.
Dzieci z klas trzecich (w dniu wczorajszym) pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Piaseckiej rozpoczęły swoje przygotowanie do pełnego uczestnictwa we Mszy św. Wszystkim którzy uczestniczyli w pielgrzymkach do Piaseczna składamy serdeczne Bóg zapłać.
Na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Stołu Pańskiego. Po Mszy św. krótkie spotkanie oraz podanie terminu uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

Od poniedziałku (17 września) do soboty (22 września) włącznie z racji remontu w Bazylice katedralnej wszystkie nabożeństwa będą odprawiane w kościele Bożego Ciała.

We wtorek o godz. 17.30 do kościoła Bożego Ciała zapraszamy młodzież klas siódmych – rozpoczynających swoje przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. W dniu, w którym wspominamy św. Stanisława Kostkę, pragniemy wyprosić dla nich dary Ducha Świętego przez wstawiennictwo patrona młodzieży na każdy dzień.

W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Tego dnia po Mszy św. o godz. 18.45 (w wikariatce) odbędzie się spotkanie wolontariatu. Swoje zaproszenie kierujemy do młodzieży, która pragnie włączyć się w posługę dla dobra drugiego człowieka.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek piętnaście minut przed Mszą św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
W piątek i w sobotę młodzież wolontariatu pragnie włączyć się w ogólnopolską akcję „Kromka chleba dla sąsiada”. Zbiórka żywności i produktów spożywczych będzie przeprowadzona w sklepie „Biedronka”. Ofiarowane przez parafian produkty będą przekazane najbardziej potrzebującym z naszej parafialnej wspólnoty. Za poparcie tej akcji składamy serdeczne Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę (23 września) przypada 79. rocznica Upamiętnienia Pomordowanych na Ziemi Kociewskiej w czasie II wojny światowej. Uroczystości odbędą się w Szpęgawsku.
Program:
godz. 13.15 – rozpoczęcie i złożenie kwiatów na miejscu okrutnego mordu
godz. 14.00 – Msza św. za tych, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny (po Mszy św. Apel Poległych i salwa honorowa).

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do 17.00.

Odeszli do wieczności:
śp. Irena Meyer, zamieszkała w Pelplinie przy ul. Mickiewicza 1
śp. Gertruda Szymańska, zamieszkała w Pelplinie przy ul. Żeromskiego 10
śp. Witold Knitter, zamieszkały w Pelplinie, Pólko 1/4. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00.

Naszych zmarłych parafian polecajmy Bożemu Miłosierdziu.