We wrześniu  łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

Dzisiaj przypada 79. rocznica Upamiętnienia Pomordowanych na Ziemi Kociewskiej w czasie II wojny światowej. Uroczystości odbędą się w Szpęgawsku.

Program:
godz. 13.15 –  rozpoczęcie i złożenie kwiatów na miejscu okrutnego mordu,
godz. 14.00 – Msza św. za tych, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny (po Mszy św. Apel Poległych i salwa honorowa).

W przyszłą niedzielę (30 września) o godz. 18.00 Mszę św. w kościele Bożego Ciała będzie sprawował Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna w roku 600-lecia konsekracji tego Kościoła.
Abyśmy mogli przygotować się duchowo do tego wydarzenia serdecznie zapraszamy:
– we wtorek o godz. 17.30 – młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania,
– w środę o godz. 17.30 – Róże Różańcowe,
– w czwartek o godz. 17.30 – Wspólnoty Modlitewne,
– w piątek o godz. 17.00 – mamy ze swoimi małymi dziećmi oraz kobiety w stanie błogosławionym na specjalne błogosławieństwo, a na godz. 18.00 tego dnia – Czciciele Bożego Miłosierdzia.
W ciągu tygodnia zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach od 8.30 do Mszy św. wieczornej.

W tygodniu od 24 do 29 września Msze św. w kościele Bożego Ciała.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy zbierania żywności „Kromka dla sąsiada”. Dziękuję wolontariuszom parafii katedralnej za pomoc w zbieraniu żywności.