W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

W tygodniu od 1 do 6 października Msze św. w kościele Bożego Ciała.

Dzisiaj o godz. 18.00 Mszę św. w kościele Bożego Ciała będzie sprawował Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna – w roku 600-lecia konsekracji tego Kościoła. Do udziału w uroczystości serdecznie zapraszamy

Nabożeństwa różańcowe w październiku:
• w niedzielę o godz. 15.00 w Bazylice katedralnej,    
• w tygodniu w kościele Bożego Ciała:
   – (od poniedziałku do piątku) z udziałem dzieci o godz. 17.00,    
   – z udziałem dorosłych o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św.

W poniedziałek (1 października) wznawiamy zajęcia w naszej parafialnej świetlicy. Dzieci, które pragną uczestniczyć w ciągu roku w spotkaniach zapraszamy tego dnia o godz. 16.00.
   
We wtorek (2 października), we wspomnienie Aniołów Stróżów o godz. 18.00 pobłogosławimy obraz św. Ojca Pio, który zostanie wystawiony w miejscu kultu w kościele Bożego Ciała.

W środę (3 października) o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną    i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
– pierwszy czwartek miesiąca (4 października). Msza św. o godz. 18.00 za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
– pierwszy piątek miesiąca (5 października). Po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Spowiedź św. od godz. 16.00.
O godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci w łączności z nabożeństwem różańcowym.
– w pierwszą sobotę miesiąca (6 października) w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną.

W przyszłą niedzielę (7 października) na Mszy św. o godz. 12.00 pobłogosławimy różańce i książeczki dzieciom, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
Mszą św. o godz. 13.30 w Bazylice katedralnej rozpoczynamy Studium Małżeńskie przygotowujące młodych do sakramentalnego związku małżeńskiego. Do udziału w spotkaniach są zobowiązani wszyscy, którzy w przyszłym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Po Mszy św. spotkanie w Sali Katechetycznej w wikariatce.
Młodzież, która w przyszłym roku przyjmie Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.30.
Tego dnia o godz. 14.00 wyjazd do opery Nova w Bydgoszczy na spektakl „MANRU” – jedynej opery Ignacego Jan Paderewskiego. Są jeszcze wolne miejsca, zgłoszenia przyjmujemy do środy (3 października).
Uczestników pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę (grupę tczewską) zapraszamy na spotkanie w najbliższą niedzielę na Mszę św. do kościoła Bożego Ciała o godz. 18.00.

W dniach od 19 do 20 października (od piątku do soboty) parafia katedralna organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy i Lichenia. Zapisy przyjmujemy po Mszach św. lub w biurze parafialnym.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do 17.00.

Odszedł do wieczności:
śp. Stanisław Rogaczewski, zamieszkały w Pelplinie przy ul. Dworcowej 24/D
Naszego zmarłego brata polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry