W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

Dzisiaj o godz. 10.00 Msza św. w Bazylice katedralnej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Podczas Mszy św. nastąpi obrzęd „ad missio”, czyli przedstawienie Księdzu Biskupowi kleryków przygotowujących się do przyjęcia święceń diakonatu i prezbiteratu. Pobłogosławi również kleryków z roku III z okazji przywdziania sutanny.

Tego dnia przypada XIV Dzień Papieski, upłynie on pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Podczas Dnia Papieskiego młodzież z Wolontariatu przed Bazyliką katedralną zbierać będzie do puszek ofiary na fundusz pomocy stypendialnej dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych i wyższych uczelni.
Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. o godz. 13.30.
Trwa Studium Małżeńskie przygotowujące młodych do sakramentalnego związku małżeńskiego. Do udziału w spotkaniach są zobowiązani wszyscy, którzy w przyszłym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
   
W tygodniu od 15 do 20 października Msze św. w kościele Bożego Ciała.

Nabożeństwa różańcowe w październiku:
– w niedzielę o godz. 15.00 w Bazylice katedralnej,    
– w tygodniu w kościele Bożego Ciała:
   – (od poniedziałku do piątku) z udziałem dzieci o godz. 17.00,    
   – z udziałem dorosłych o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św.

We wtorek o godz. 14.00 Msza św. w intencjach związku emerytów, rencistów i inwalidów Koła Pelplińskiego.

W środę o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
Tego dnia przypada święto św. Łukasza Ewangelisty – dzień modlitw w intencji służby zdrowia. Na modlitwę różańcową i Mszę św. wieczorną o godz. 17.30 do kościoła Bożego Ciała zapraszamy wszystkich, którzy w ciągu całego roku przychodzą z pomocą chorym, cierpiącym i potrzebującym.
   
W piątek (19 października) w dniu inauguracji nowego roku akademickiego Wyższego Seminarium Duchownego, Mszę św. o godz. 9.00 w Bazylice katedralnej będzie sprawował Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.
   
W sobotę (20 października) modlitwa różańcowa i Msza św. w Bazylice katedralnej za kapłanów męczenników zamordowanych w 1939 roku.
Pomordowanym kapłanom na Woli oddamy cześć i ogarniemy serdeczną modlitwą o spokój ich duszy – 19 października w piątek o godz. 12.00 w miejscu ich stracenia.

Przyszła niedziela, jako Niedziela Misyjna, obchodzona jest pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”.
W sobotę (20 października) na rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego do Bazyliki katedralnej przybędą przedstawiciele parafii z całej diecezji, którzy włączają się w dzieło misyjne, aby wspierać tych, którzy głoszą Ewangelię na różnych kontynentach. Mszę św. o godz. 10.00 w tych intencjach będzie sprawował Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.
   
Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do 17.00.

Odeszli do wieczności:
śp. Teresa Derlecka, zamieszkała w Pelplinie, Osiedle Młodych 1
śp. Krystyna Rogaczewska, zamieszkała w Pelplinie, ul. Wybickiego 3A

Naszych wiernych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry