W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad języ­kiem oręża.

Dzisiaj (4 listopada) Msza św. o godz. 10.00 za zmarłych Biskupów i Kanoników Kapituły Katedralnej.
Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. o godz. 13.30.
Trwa Studium Małżeńskie przygotowujące młodych do sakramentalnego związku małżeńskiego. Do udziału w spotkaniach są zobowiązani wszyscy, którzy w przyszłym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

W tygodniu od 5 do 10 listopada Msze św. w kościele Bożego Ciała.

Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.
Warunki uzyskania odpustu:
– Komunia św.,
– nawiedzenie cmentarza,
– modlitwa w intencji tych, którzy odeszli do wieczności.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy odeszli do wieczności.
– „Zdrowaśki” jednorazowe z wyszczególnieniem naszych bliskich zmarłych można składać w Bazylice katedralnej na ołtarzu przy zakrystii oraz przed Mszą św. w kościele Bożego Ciała.
– „Zdrowaśki” roczne przyjmowane są w biurze parafialnym lub w zakrystii przed każdą Mszą św.
W ciągu roku modlić się będziemy za naszych zmarłych w każdą niedzielę pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
Kartki, na których możemy wypisać naszych bliskich zmarłych, są wyłożone na ołtarzu przy zakrystii oraz pod chórem.

W środę o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Na modlitwę różańcową i Mszę św. zapraszamy Róże Różańcowe.
Tego dnia modlić się będziemy za tych, którzy odeszli do wieczności, a kiedyś tworzyli wspólnoty różańcowe.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek piętnaście minut przed Mszą św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
Po Mszy św. spotkanie dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższą niedzielę zostaną włączone przez sakrament chrztu św. do wspólnoty kościoła.

W sobotę (10 listopada) przed Jubileuszem Odzyskania przez Polskę Niepodległości – 100 lat temu, modlić się będziemy w Bazylice katedralnej za naszą Ojczyznę.
O godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.
O godz. 17.30 – modlitwa różańcowa w intencji naszej Ojczyzny.
O godz. 18.00 – Msza św. za myśliwych i leśników oraz ich rodziny z naszego rejonu w ramach uroczystości hubertowskich.
Po Mszy św. koncert z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości i 95-lecia Polskiego Związku Łowieckiego.
Oprawa muzyczna kwintet instrumentów dętych blaszanych „Masterbrass” pod kierownictwem artystycznym Andrzeja Kulki.

W przyszłą niedzielę (11 listopada) przypada Święto 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Msze św. w porządku niedzielnym.
O godz. 10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.
Po Mszy św. przemarsz pod pomnik na Plac Wolności.
Dalszy program uroczystości wywieszony jest na plakatach na terenie miasta.
Tego dnia przypada Dzień Modlitwy i Solidarności z Kościołem prześladowanym oraz dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą.
Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w po­trzebie.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do 17.00.

Odeszła do wieczności:
śp. Justyna Wolszleger, zamieszkała w Pelplinie przy ul. Mickiewicza 32
Naszą zmarłą siostrę polecajmy Bożemu miłosierdziu.