W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Za lekarzy i pracowników humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych.

Dzisiaj Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.
O godz. 10.00 Msza św. z błogosławieństwem palm w Bazylice katedralnej pod przewodnictwem Księdza Biskupa.
Błogosławieństwo palm przed każdą Mszą św.

W Niedzielę Palmową zapraszamy na tradycyjny już kiermasz „Niedziela Palmowa w klasztorze pelplińskim”:
– godz. 10.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa
– godz. 11.15 otwarcie kiermaszu (krużganki katedry)
– godz. 11.45 inscenizacja Niedzieli Palmowej – uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy (przemarsz z ul. Kanonickiej do katedry)
– godz. 12.30-15.00 warsztaty w krużgankach katedry.
Gorzkie Żale o godz. 15.00 w Bazylice Katedralnej. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

Rekolekcje dla młodzieży ponadgimnazjalnej trwać będą od Niedzieli Palmowej (14.04.) do Wielkiej Środy (17.04.).

Spowiedź święta dla parafii katedralnej w Wielki Wtorek i Wielką Środę od godz. 15.30 do godz. 17.30.

W Wielką Środę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 spotkanie dla rodziców i chrzestnych w Bazylice katedralnej.