W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”.

W Bazylice katedralnej trwają remonty. Wszystkie nabożeństwa odprawiane są w kościele Bożego Ciała.

O godz. 13.30 Chrzest święty.

W środę (14 sierpnia) o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
O godz. 19.00 w Ogrodzie Biskupim koncert w ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.
Podczas koncertu wystąpi Duo Ardente /Kraków/ (wiolonczela, akordeon). Promować też będziemy młode talenty Gminy Pelplin.
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

W czwartek (15 sierpnia) przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – uroczystość odpustowa Bazyliki katedralnej.
Porządek uroczystości:
– 14 sierpnia (środa), w wigilię Wniebowzięcia NMP
o godz. 20.00 Apel Jasnogórski.
– 15 sierpnia (czwartek) Msze św. w porządku niedzielnym.
O godz. 10.00 Msza św. na Przystani Jana III Sobieskiego
pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.
O godz. 15.00 uroczyste Nieszpory.
Po Nieszporach błogosławieństwo kłosów zbóż, ziół i kwiatów.
W łączności z odpustem Parafii Katedralnej uczcimy św. Bernarda – patrona naszego miasta. Porządek imprez,
które będą trwały cały dzień, na Przystani Jana III Sobieskiego znajduje się na plakatach na terenie naszego miasta.

W piątek 15 minut przed Mszą św. wieczorną – koronka do Miłosierdzia Bożego.

Porządek Mszy św. w kaplicy pw. Świętego Józefa:
– od poniedziałku do piątku o godz. 6.45;
– w sobotę o godz. 9.30 Msza św. za chorych oraz ich opiekunów i wolontariuszy prosząc o opiekę Pana Boga na każdy dzień;
– w niedzielę o godz. 9.30.

W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.