W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się za wszystkie osoby, które pracują oraz żyją na morzu, łącznie z marynarzami, rybakami oraz za ich rodziny.

W związku z decyzją władz państwowych, znoszącą od 30 maja br. limit uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna z dniem 6 czerwca 2020 r. odwołuje dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, udzieloną 25 marca 2020 r. Utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać  zarządzenia władz kościelnych i państwowych. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała są zobowiązani do zasłaniania twarzy maseczką.

Dzisiaj po Mszach św. przed Bazyliką katedralną będzie można złożyć swoją ofiarę na rzecz najbardziej utrudzonym i poszkodowanym podczas tragedii jaka miała miejsce 4 sierpnia w Bejrucie. Za wielką życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.   
Po Mszy św. o godz. 12.00 w Sali Kominkowej będzie można odebrać zamówione alby dzieci komunijnych.

W środę (26 sierpnia) przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Łącząc się duchowo z Jasną Górą powierzamy Pani Jasnogórskiej naszą parafialną wspólnotę.
Tego dnia o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
O godz. 19.00 w Bazylice katedralnej uroczyste zakończenie XXII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

W czwartek (27 sierpnia) o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
   
Spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała w ciągu całego tygodnia od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.

Kończą się wakacje. Pragniemy Panu Bogu podziękować za czas wypoczynku i prosić o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny i katechetyczny dla dzieci i młodzieży.
W niedzielę (30 sierpnia) na Mszy św. o godz. 12.00 pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole.
Tego dnia o godz. 13.30 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

We wtorek (1 września) o godz. 8.00 Msza św. w Bazylice katedralnej na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego.
Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

Spotkanie dla rodziców dzieci z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 przed ich uroczystością komunijną w niedzielę 30 sierpnia 2020 roku po Mszy św. o godz. 12.00
Spotkanie dla rodziców dzieci z Zespołu Szkół nr 2 przed ich uroczystością komunijną w niedzielę 6 września 2020 roku po Mszy św. o godz. 12.00

Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii 25 września (w piątek) o godz. 18.00 w Bazylice katedralnej. Przygotowujących się do sakramentu pragniemy ogarnąć serdeczną modlitwą.

W każdą niedzielę Msza św. dla chorych z kościoła Bożego Ciała o godz. 18.00 transmitowana jest na naszej stronie parafialnej www.parafia-pelplin.pl

Odeszli do wieczności:
śp. Teresa Sobolewska, zamieszkała przy ul. Kraszewskiego 3
śp. Jadwiga Kozłowska, zamieszkała przy ul. Mickiewicza 30
śp. Bożena Wałdoch, zamieszkała przy ul. Dworcowej 19A, pogrzeb we wtorek 25 sierpnia o godz. 10.00
Naszych zmarłych parafian polecajmy Bożemu Miłosierdziu

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry