Dzisiaj, 17 maja miła właśnie 40 lat kapłaństwa naszego Księdza Proboszcza. W sposób szczególny tak piękną rocznice uczcili domownicy naszego DPS-u wraz z całą dyrekcją. Jako cała wspólnota parafialna, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Bóg obdarza swoim błogosławieństwem w kapłańskiej posłudze, szczególnie w prowadzeniu naszej parafii ku zbawieniu, a Maryja Matka Kapłanów ogarnia swoim matczynym płaszczem. Wszystkiego dobrego, Księże Proboszczu!

Galeria zdjęć »

13 maja 1917 roku miało miejsce pierwsze objawienie w Fatimie, które trwało do 13 października 1917 roku. Matka Boża objawiła się dzieciom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Prosiła, aby odmawiali różaniec w intencji pokoju na świecie. Dzisiaj również mija 40 lat od zamachu na św. Jana Pawła II na placu św. Piotra w Watykanie (13.05.1981).

Z tej racji zgromadziliśmy się wieczorem w naszej pelplińskiej katedrze, aby odmówić różaniec i uczestniczyć w procesji fatimskiej w intencji pokoju na świecie, w intencji naszej parafii i naszych rodzin.

Galeria zdjęć »

1. 03 maja jest dla naszej Ojczyzny podwójną Uroczystością, ponieważ obchodzimy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji, a także wspominany główną patronkę naszej Ojczyzny - Maryję Królową Polski. Z tej racji podczas każdej Mszy św. miało miejsce odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu, a sumę o godz. 10.00 w intencji naszej Ojczyzny i parafii sprawował ks. kan. Janusz Szulist.
    Galeria zdjęć »

Trwając w tygodniu Bożego Miłosierdzia, zgromadziliśmy się jak zawsze 13-tego dnia miesiąca na nabożeństwie fatimskim. W tym miesiącu spotkaliśmy się w naszej Bazylice Katedralnej.
Galeria zdjęć »

Pierwsza niedziela po Wielkanocy jest niedzielą Bożego Miłosierdzia, którą ustanowił papież Jan Paweł II w 2000 roku. O niedzielę poświęconą miłosierdziu Bożemu poprosił sam Jezus Chrystus, poprzez widzenia jakie miała św. siostra Faustyna Kowalska. To właśnie dzięki św. Faustynie i jej mistycznym objawieniom, Kościół zawdzięcza obraz miłosiernego Jezu Ufam Tobie, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, czy dzienniczek św. Faustyny. Podczas wszystkich Mszy św. odmówiliśmy wspólnie Koronkę, a o godz. 15.00 specjalne czuwanie i adoptowanie żywego Boga w Najświętszym Sakramencie.

Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!

To co niemożliwe stało się możliwe.

Z okazji świąt Wielkiej Nocy,

w tym trudnym dla nas wszystkich czasie,

życzymy Wam mocnej wiary i wielkiej nadziei.

Niech nie zabraknie Wam również miłości, która wszystko przetrzyma.

Dla kochanych parafian i gości

Duszpasterze parafii Katedralnej w Pelplinie

W Wielką Sobotę o godz. 21.00 w Bazylice Katedralnej Wigilię Paschalną przewodniczył Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Uroczysta Msza św. składała się z liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej (odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych), liturgii eucharystycznej. Wigilia Paschalna zakończyła się procesją rezurekcyjną. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

Galeria zdjęć »

Prezentujemy fotorelację naszym kochanym parafianom i gościom, kaplicy przechowania tzw. ciemnicy i Grobu Pańskiego, który znajduję się w naszej Bazylice Katedralnej w tegoroczne Triduum Paschalne.