We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.

W związku z decyzją władz państwowych, znoszącą od 30 maja br. limit uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna z dniem 6 czerwca 2020 r. odwołuje dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, udzieloną 25 marca 2020 r. Utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała są zobowiązani do zasłaniania twarzy maseczką.

Dzisiaj o godz. 10.00 dzieci z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. W ciągu tygodnia dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszy św. i nabożeństwie o godz. 17.00.
Spotkanie dla rodziców dzieci z Zespołu Szkół nr 2 przed ich uroczystością komunijną dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.
Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.  

We wtorek (8 września) przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitw w intencji Kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie.

W środę (9 września) o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (10 września) o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W sobotę (12 września) w Pelplinie odbędą się Wojewódzkie obchody Święta Plonów. O godz. 12.00 w Bazylice Katedralnej Msza święta dziękczynna za plony z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Rolników.

W przyszłą niedzielę (13 września) o godz. 10.00 dzieci z Zespołu Szkół nr 2 przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. W ciągu tygodnia dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszy św. i nabożeństwie o godz. 17.00
Tego dnia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny rozpoczynają się uroczystości odpustowe ku czci NMP Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie. W tym roku z racji pandemii nie jest organizowana Piesza Pielgrzymka. Do Piaseczna udajemy się indywidualnie. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotach przed katedrą i kościołem Bożego Ciała.
    
Spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała w ciągu całego tygodnia od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.

Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii 25 września (w piątek) o godz. 18.00 w Bazylice katedralnej. Przygotowujących się do sakramentu pragniemy ogarnąć serdeczną modlitwą.

W każdą niedzielę Msza św. dla chorych z kościoła Bożego Ciała o godz. 18.00 transmitowana jest na naszej stronie parafialnej www.parafia-pelplin.pl

Odeszli do wieczności:
śp. Stanisław Baczewski, zamieszkały przy ul. Dworcowej 16A
śp. Henryk Babiński, zamieszkały przy ul. Mickiewicza
Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry