We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.

W związku z decyzją władz państwowych, znoszącą od 30 maja br. limit uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna z dniem 6 czerwca 2020 r. odwołuje dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, udzieloną 25 marca 2020 r. Utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała są zobowiązani do zasłaniania twarzy maseczką.

Dzisiaj o godz. 10.00 dzieci z Zespołu Szkół nr 2 przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego.
W ciągu tygodnia dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszy św. i nabożeństwie o godz. 17.00

Tego dnia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny rozpoczynają się uroczystości odpustowe ku czci NMP Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie. W tym roku z racji pandemii nie jest organizowana Piesza Pielgrzymka. Do Piaseczna udajemy się indywidualnie. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotach przed katedrą i kościołem Bożego Ciała.
O godz. 20.00 Apel Jasnogórski w kościele Bożego Ciała.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
    
W poniedziałek (14 września) przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W środę (16 września) o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (17 września) o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek (18 września) w dawnym Opactwie Cysterskim w Pelplinie od godz. 20.00 do 24.00 odbędzie się Noc muzeów „Dance Macabre”. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotach przed kościołami.

Od września do listopada w całej Polsce trwa Powszechny Spis Rolny. To badanie rolnicze, które przeprowadzane jest co 10 lat we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dane ze spisu są wykorzystywane do tworzenia krajowej polityki rolnej i do kreowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej.
Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą.

Spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała w ciągu całego tygodnia od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.

Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii 25 września (w piątek) o godz. 18.00 w Bazylice katedralnej. Przygotowujących się do sakramentu pragniemy ogarnąć serdeczną modlitwą.

W każdą niedzielę Msza św. dla chorych z kościoła Bożego Ciała o godz. 18.00 transmitowana jest na naszej stronie parafialnej www.parafia-pelplin.pl

Odeszła do wieczności:
śp. Teresa Noch, zamieszkała przy ul. Szpitalnej 3A
Naszą zmarłą parafiankę polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry