We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: 
Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.

W związku z decyzją władz państwowych, znoszącą od 30 maja br. limit uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna z dniem 6 czerwca 2020 r. odwołuje dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, udzieloną 25 marca 2020 r. Utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać  zarządzenia władz kościelnych i państwowych. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała są zobowiązani do zasłaniania twarzy maseczką.

Dzisiaj przypada 81. rocznica Upamiętnienia Pomordowanych na Ziemi Kociewskiej w czasie II wojny światowej. Uroczystości związane z obchodami rocznicy z uwagi na trwającą epidemię będą miały charakter kameralny. W obecności wyłącznie zaproszonych gości zostanie wygłoszone okolicznościowe wystąpienie, odprawiona będzie krótka modlitwa oraz na pomniku głównym zostaną złożone kwiaty.

W środę o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Nabożeństwa różańcowe w kościele Bożego Ciała:
– o godz. 17.00 z udziałem dzieci,
– o godz. 17.30 z udziałem dorosłych przed wieczorną Mszą św. 

W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
– pierwszy czwartek miesiąca (1 października). Msza św. o godz. 18.00 za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
– pierwszy piątek miesiąca (2 października) wspomnienie patronów Kościoła Bożego Ciała – Świętych Aniołów Stróżów. Uroczystości odpustowe zostały przeniesione na niedzielę 4 października.
Spowiedź św. od godz. 16.30 w Kościele Bożego Ciała.
O godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci w łączności z nabożeństwem różańcowym.
– w pierwszą sobotę miesiąca (3 października) w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną.

W przyszłą niedzielę (4 października) Msze św. w Bazylice katedralnej według znanego porządku.
Mszą św. o godz. 13.30 rozpoczynamy Studium Małżeńskie przygotowujące młodych do sakramentalnego związku małżeńskiego. Do udziału w spotkaniach są zobowiązani wszyscy, którzy w przyszłym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Po Mszy św. spotkanie w Sali Katechetycznej w wikariatce.
Tego dnia o godz. 18.00 Msza św. odpustowa w Kościele Bożego Ciała pod przewodnictwem ks. Marcina Wawrzynkowskiego, proboszcza parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Świeciu. Uroczystość będzie transmitowana przez naszą stronę parafialną www.parafia-pelplin.pl
Do udziału w uroczystościach serdecznie zapraszamy.

Parafia katedralna organizuje dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy i Lichenia. Wyjazd 16 października o godz. 12.00. Powrót 17 października (w sobotę) w godzinach wieczornych. Zapisy w biurze parafialnym lub w zakrystii po każdej Mszy św. Liczba miejsc ograniczona.

Spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała w ciągu całego tygodnia od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.

W każdą niedzielę Msza św. dla chorych z kościoła Bożego Ciała o godz. 18.00 transmitowana jest na naszej stronie parafialnej www.parafia-pelplin.pl

Odszedł do wieczności:
śp. Mirosław Żychski,
zamieszkały ostatnio w Hanowerze. Naszego zmarłego brata polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

 

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry