W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji
zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia.

Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała są zobowiązani do zasłaniania twarzy maseczką.

Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i oddanie całej parafialnej wspólnoty, w tych trudnych dla nas czasach, Bożemu Sercu.
Tego dnia włączamy również w naszą serdeczną modlitwę wszystkie osoby, które poprzez śpiew wzbogacają liturgię we wspólnocie parafialnej kościoła.

W listopadzie (w całym miesiącu – decyzją Ojca Świętego Franciszka) można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu:
– Komunia św.,
– nawiedzenie cmentarza,
– modlitwa w intencji tych, którzy odeszli do wieczności.

W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek Msza św. o godz. 18.00 za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

Przyszłą niedzielą (29 listopada) rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

Roraty od poniedziałku (30 listopada) w Bazylice katedralnej. Dzieci do klas trzecich szkoły podstawowej włącznie uczestniczą w roratach z lampionami w każdy poniedziałek o godz. 16.30 w Katedrze.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała w ciągu całego tygodnia od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy odeszli do wieczności.
– „Zdrowaśki” jednorazowe z wyszczególnieniem naszych bliskich
zmarłych można składać w Bazylice katedralnej na ołtarzu przy zakrystii oraz przed Mszą św. w kościele Bożego Ciała.
– „Zdrowaśki” roczne przyjmowane są w biurze parafialnym lub w zakrystii przed każdą Mszą św. W ciągu roku modlić się będziemy za naszych zmarłych w każdą niedzielę pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Kartki, na których możemy wypisać naszych bliskich zmarłych, są wyłożone na ołtarzu przy zakrystii oraz pod chórem.

W listopadzie transmisje nabożeństw z kościoła Bożego Ciała na naszej stronie parafialnej www.parafia-pelplin.pl:
– w każdą środę i piątek o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w łączności ze Mszą św.,
– w każdą niedzielę o godz. 18.00 Msza św. dla chorych.

Intencje mszalne na rok 2021 przyjmujemy w biurze parafialnym.

Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie włączyć się, wzorem lat ubiegłych, w ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Od I Niedzieli Adwentu (29 listopada) rozprowadzać będziemy świece na stół wigilijny:
– duże świece w cenie 15 zł,
– małe świece w cenie 8 zł.
Caritas parafialna z dniem dzisiejszym rozprowadzać będzie opłatek na stół wigilijny. Zebrane ofiary przekazane będą w całości na utrzymanie parafialnej świetlicy. Opłatek wigilijny można nabyć po niedzielnych Mszach św. oraz w biurze parafialnym.

ks. Tadeusz Brzeziński
Proboszcz parafii katedralnej

 

 

 

 

 

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry