W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem
była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.

Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała są zobowiązani do zasłaniania twarzy maseczką.


Dzisiaj przypada dzień modlitwy za naszą Ojczyznę w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego (1981).
O godz. 20.00 Apel Jasnogórski i wspólna modlitwa wieczorna w kościele Bożego Ciała.
Od 13 do 19 grudnia przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Są to dni modlitw za rodziny i za przygotowujących się do małżeństwa.

Roraty od poniedziałku do piątku w Bazylice katedralnej o godz. 7.00.
Dzieci do klas trzecich szkoły podstawowej uczestniczą w roratach z lampionami w każdy poniedziałek o godz. 16.30 w Katedrze.

W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek Msza św. o godz. 18.00 za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

Ze względu na przygotowujące się koncerty kolęd w Bazylice katedralnej, od czwartku 17 grudnia (porannej Mszy św.) do soboty włącznie – wszystkie Msze św. i nabożeństwa odprawiane będą w kościele Bożego Ciała.

Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św.

20 grudnia w Bazylice katedralnej o godz. 17.00 „wyczekiwanie” na Boże Narodzenie z zaproszonymi gośćmi: Jackiem Wójcickim oraz Beatą Rybotycką z zespołem. Będzie to okazja, aby podziękować wszystkim tym, którzy w ostatnim czasie walczyli z koronawirusem oraz troszczyli się i opiekowali chorymi z naszej parafii i gminy.
Tego dnia chcielibyśmy podziękować wszystkim wolontariuszom Miasta i Gminy Pelplin za ich bezinteresowną pracę na rzecz drugiego człowieka.
Transmisja online na: www.parafia-pelplin.pl oraz www.pelplin.pl

Transmisje nabożeństw z kościoła Bożego Ciała na naszej stronie parafialnej www.parafia-pelplin.pl:
– w każdą środę i piątek o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w łączności ze Mszą św.,
– w każdą niedzielę o godz. 18.00 Msza św. dla chorych.

Intencje mszalne na rok 2021 przyjmujemy w biurze parafialnym.

Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie włączyć się, wzorem lat ubiegłych, w ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Od I Niedzieli Adwentu (29 listopada) rozprowadzać będziemy świece na stół wigilijny:
– duże świece w cenie 15 zł,
– małe świece w cenie 8 zł.
Caritas parafialna rozprowadzać będzie opłatek na stół wigilijny.
Zebrane ofiary przekazane będą w całości na utrzymanie parafialnej świetlicy.
Opłatek wigilijny można nabyć po niedzielnych Mszach św. oraz w biurze parafialnym.

Trwa akcja „Serce pełne dobra miej”. 
Wszystkich, którzy pragną przyjść z pomocą na Święta dla najbardziej potrzebujących, prosimy o kontakt w biurze parafialnym lub po Mszach świętych. W okresie Adwentu ofiary na ten cel można składać do skarbonki św. Antoniego (pod chórem).

Porządek odwiedzin duszpasterskich parafii katedralnej wywieszony będzie w gablotach od IV Niedzieli Adwentu.
    
ks. Tadeusz Brzeziński
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry