W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: 
Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie 
z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.

Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna
utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała są zobowiązani do zasłaniania twarzy maseczką. 

W środę (6 stycznia) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy.

W pierwszy czwartek miesiąca (7 stycznia). Msza św. w Bazylice katedralnej o godz. 18.00 za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

Transmisja nabożeństwa z kościoła Bożego Ciała na naszej stronie parafialnej www.parafia-pelplin.pl w każdą niedzielę o godz. 18.00 – Msza św. dla chorych.

Intencje mszalne na rok 2021 przyjmujemy w biurze parafialnym. 

Porządek odwiedzin duszpasterskich parafii katedralnej został wywieszony w gablotach oraz na stronie internetowej parafii www.parafia-pelplin.pl.

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej 

 

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry