W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.

Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała są zobowiązani do zasłaniania twarzy maseczką.

Trwa tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne.

W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek dzień modlitwy o Jedność Chrześcijan, Mszę św. w Bazylice katedralnej o godz. 18.00 będzie sprawował Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.
    
Transmisja nabożeństwa z kościoła Bożego Ciała na naszej stronie parafialnej www.parafia-pelplin.pl w każdą niedzielę o godz. 18.00 – Msza św. dla chorych.

Intencje mszalne na rok 2021 przyjmujemy w biurze parafialnym.

Porządek odwiedzin duszpasterskich parafii katedralnej został wywieszony w gablotach oraz na stronie internetowej parafii www.parafia-pelplin.pl.
Odwiedziny duszpasterskie w soboty, niedziele i święta rozpoczynamy o godz. 13.00 w pozostałe dni tygodnia od godz. 15.00.
 
W czasie odwiedzin duszpasterskich (w miesiącu styczniu) biuro parafialne czynne jest tylko w godzinach przedpołudniowych – od poniedziałku do piątku – od godz. 8.30 do godz. 10.00.

ks. Tadeusz Brzeziński
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry