W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się w intencji kobiet – ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.

Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę
przed zarażeniem koronawirusem. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych.
Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała są zobowiązani do zasłaniania twarzy maseczką.   

We wtorek (2 lutego) przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej).
Msze św. w Bazylice katedralnej o godz.: 7.00, 8.00, 11.00, 17.00, 18.00.
Błogosławieństwo gromnic podczas każdej Mszy św.
Tego dnia przypada Diecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego, Mszę św. o godz. 11.00 będzie sprawował Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Podczas tej Eucharystii, w łączności z Biskupem Rzymu, nastąpi odnowienie ślubów osób konsekrowanych, żyjących w Kościele według Rad Ewangelicznych: sióstr zakonnych, zakonników oraz członków instytutów świeckich, którzy przybędą na spotkanie do Bazyliki katedralnej.
O godz. 17.00 podczas Mszy św. pobłogosławimy gromnice dzieciom, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego.   

W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
– w pierwszy czwartek miesiąca (4 lutego) o godz. 18.00 w Bazylice katedralnej Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
w pierwszy piątek miesiąca (5 lutego) spowiedź św. od 16.30 w kościele Bożego Ciała. Msza św. pierwszopiątkowa o godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała.
w pierwszą sobotę miesiąca (6 lutego) ze względu na czas pandemii chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną odwiedzimy tylko na specjalne życzenia.

Transmisja nabożeństwa z kościoła Bożego Ciała na naszej stronie parafialnej www.parafia-pelplin.pl w każdą niedzielę o godz. 18.00 – Msza św. dla chorych.

Intencje mszalne na rok 2021 przyjmujemy w biurze parafialnym.

Kolęda. Dzisiaj od godz. 13.00 ulica Limanowskiego i z błogosławieństwem kolędowym kończymy odwiedziny duszpasterskie na terenie naszej parafii.
    
ks. Tadeusz Brzeziński
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry