W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Módlmy się w intencji kobiet – ofiar przemocy, aby były chronione 
przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.

Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych. 
Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała są zobowiązani do zasłaniania twarzy maseczką.

Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Pragnę w imieniu odwiedzających serdecznie podziękować za przyjęcie nas w swoich domach oraz za złożone ofiary, które w tym roku (jak już zapowiadałem) zostaną przeznaczone w całości na prace remontowe na terenie naszej parafii. 

Niech błogosławieństwo kolędowe chroni nasze domy, nasze rodziny i umacnia na drodze życia chrześcijańskiego. 

W środę (10 lutego) o godz. 17.30
w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (11 lutego) przypada Światowy Dzień Chorego. Ogarnijmy modlitwą chorych naszej parafialnej wspólnoty, wypraszając dla nich Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na każdy dzień. 

Tego dnia o godz. 18.00 w Bazylice katedralnej Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W sobotę (13 lutego) o godz. 20.00 w kościele Bożego Ciała Apel Jasnogórski i wspólna modlitwa wieczorna.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowe w Wyższym Seminarium Duchownym oraz na terenie Opactwa Cysterskiego.

Transmisja nabożeństwa z kościoła Bożego Ciała na naszej stronie parafialnej www.parafia-pelplin.pl w każdą niedzielę o godz. 18.00 – Msza św. dla chorych.

Intencje mszalne na rok 2021 przyjmujemy w biurze parafialnym.

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry