W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę
przed zarażeniem koronawirusem. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała są zobowiązani do zasłaniania twarzy maseczką.

Wszystkie Msze św. w Bazylice katedralnej.

Nabożeństwo majowe każdego dnia przed wieczorną Mszą św.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje (dawne Dni Krzyżowe). Na Mszy św. o godz. 8.00 modlić się będziemy w tej intencji.

W środę o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (13 maja) o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
Tego dnia wspominamy Objawienia Matki Bożej w Fatimie. O godz. 20.00 różaniec i nabożeństwo majowe w intencji parafian. Do udziału w nabożeństwie fatimskim zapraszamy całą parafialną wspólnotę. Na wspólną modlitwę prosimy o przyniesienie świec.
Wznawia swoją działalność nasza parafialna schola. Zapraszamy na spotkanie przed procesją fatimską do krużganków katedry o godz. 19.40.
Ćwiczenia w najbliższą sobotę o godz. 11.00 w kościele Bożego Ciała.

W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry