W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała są zobowiązani do zasłaniania twarzy maseczką.

Dzisiaj przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Wszystkie Msze św. do końca maja w Bazylice katedralnej.

Nabożeństwo majowe każdego dnia przed wieczorną Mszą św.

W dniach od 17 do 22 maja modlić się będziemy w łączności z nabożeństwem majowym o Dary Ducha Świętego.
    
W środę (19 maja) o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (20 maja) o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek (21 maja) o godz. 20.00 rozpocznie się noc muzeów na terenie Opactwa Cysterskiego naszego miasta. Trwać będzie do godz. 24.00. Szczegółowy program na plakacie przed Bazyliką katedralną.

W sobotę (22 maja) na terenie Bazyliki katedralnej odbędzie się Diecezjalne Forum pod hasłem „U źródła łaski”. Szczegóły na plakacie przed Bazyliką.
Z racji uroczystości tego dnia Msza św. wieczorna w kościele Bożego Ciała.

W przyszłą niedzielę (23 maja) przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
O godz. 10.00 dzieci z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego.
W ciągu tygodnia (od poniedziałku do piątku) dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 17.00 w Bazylice katedralnej. Do udziału w nabożeństwach zapraszamy rodziców dzieci przyjętych do I Komunii Świętej i ich rodziny.
Spowiedź święta dla dzieci i ich rodzin przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej w piątek (21 maja) w Bazylice katedralnej o godz. 16.00.
Spotkania przygotowawcze dla dzieci od wtorku (18 maja) o godz. 16.00 w katedrze.
   
W niedzielę (23 maja) o godz. 17.30 w Bazylice Katedralnej odbędzie się koncert pod tytułem „Te Deum” w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Poznańskiej wraz z Polskim Chórem Kameralnym Schola Cantorum Gedanensis. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa obowiązuje ograniczona liczba miejsc. W celach porządkowych na koncert obowiązują darmowe wejściówki, które można zamówić i odebrać w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Podczas koncertu publiczność zobowiązana jest do zakrywania ust i nosa maseczką.
Z racji koncertu niedzielna Msza św. o godz. 18.00 w kościele Bożego Ciała.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry