W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Módlmy się za ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu  wspólnoty chrześcijańskiej, aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała są zobowiązani do zasłaniania twarzy maseczką.

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa w Bazylice katedralnej.

Dzisiaj o godz. 20.00 Apel Jasnogórski.

Nabożeństwo czerwcowe w Bazylice katedralnej:
– w niedzielę o godz. 15.00
w tygodniu:
– przed Mszą św. wieczorną.

W środę o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W sobotę (19 czerwca) w Pelplinie odbędzie się spotkanie młodzieży pod nazwą „Przystań! Warsztaty dla duszy”.  Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „Przystań w drodze”. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie przed katedrą.

W przyszłą niedzielę (20 czerwca) na Mszy św. o godz. 10.00 Ksiądz Biskup Pomocniczy Arkadiusz Okroj udzieli święceń diakonatu akolitom naszego Seminarium Duchownego. Ogarnijmy w tym dniu szczególną modlitwą przyjmujących święcenia.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).

ks. Tadeusz Brzeziński  
Proboszcz parafii katedralnej

 

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry