W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. Dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych została odwołana w diecezji pelplińskiej z dniem 6 czerwca 2020 r. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała zobowiązani są do zasłaniania twarzy maseczką.

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa w Bazylice katedralnej.

Dzisiaj ogarniamy modlitwą kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów po każdej Mszy św. na placu przed Bazyliką katedralną.
Niedziela (25 lipca) obchodzona jest w Kościele w Polsce jako Dzień Solidarności z Poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Tego dnia będziemy modlili się za poszkodowanych, a po Mszy św. przeprowadzona zostanie zbiórka przed Bazyliką na cele potrzebujących za pośrednictwem Caritas Polska. Warto pamiętać, że cztery lata temu wiele rodzin z naszej diecezji doświadczyło podobnej tragedii z powodu nawałnicy, a potem pomocy ludzi dobrej woli.

W poniedziałek (26 lipca) przypada dzień modlitw za rodziców, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów.

W środę o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Z grupą tczewską, z księdzem wikariuszem Krzysztofem, będą pielgrzymować nasi parafianie. Ogarnijmy ich serdeczną modlitwą, aby trud ich pielgrzymowania przyniósł owoce dla naszej parafialnej wspólnoty oraz dla pielgrzymów. Na drodze pielgrzymowania powitamy pątników w piątek w godzinach popołudniowych.

W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.

W lipcu i sierpniu (w środy) o godz. 19.00 koncerty w Bazylice katedralnej w ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).

Urząd Miasta i Gminy w Pelplinie przypomina o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.
Szczegółowe informacje na ten temat wywieszone są w gablotach przed Bazyliką katedralną i kościołem Bożego Ciała.
    
ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry