W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.

Nabożeństwo czerwcowe
w tygodniu przed Mszą św. wieczorną.

Dzisiaj uroczystości odpustowe w kościele Bożego Ciała.
– o godz. 17.00 Msza św. pod przewodnictwem neoprezbitera dekanatu pelplińskiego Pawła Wieckiego.
Do udziału w uroczystościach serdecznie zapraszamy.
– Mszy św. o godz. 18.00 w Bazylice katedralnej nie będzie.
– o godz. 19.00 koncert pt.: „Pieśń o Bogu ukrytym”. Wiersze Karola Wojtyły zaśpiewa Marcin Styczeń z zespołem.

Trwają Dni Pelplina. W programie m.in.:
– godz. 11.30 program „5 minut dla papieża św. Jana Pawła II” w wykonaniu dzieci przedszkolnych w Bazylice Katedralnej.
– godz. 12.00 Msza św. (po Mszy św. złożenie kwiatów na Górze Jana Pawła II).

Podczas byłej oktawy Bożego Ciała zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu (każdego dnia) od godz. 8.00 do 17.00.

W poniedziałek (12 czerwca) dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 obchodzą swoją pierwszą rocznicę pełnego uczestnictwa we Mszy św. Na wspólne dziękczynienie o godz. 18.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.30.

We wtorek (13 czerwca) o godz. 20.00 Apel Jasnogórski.

W środę (14 czerwca) o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (15 czerwca) o godz. 18.00 na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna i błogosławieństwo wianków.
Do udziału zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami oraz dzieci sypiące w tym roku kwiaty.

W piątek (16 czerwca) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów.

W sobotę (17 czerwca) w Pelplinie odbędzie się spotkanie młodzieży pod nazwą „Przystań! Warsztaty dla duszy”.
Msza św. o godz. 16.30 pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.
Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie przed katedrą.
Msza św. wieczorna o godz. 18.00 (tego dnia) w kościele Bożego Ciała.

W przyszłą niedzielę (18 czerwca) na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste błogosławieństwo wprowadzające w posługę liturgiczną starszych ministrantów. Do udziału w uroczystości zapraszamy służby liturgiczne naszej parafii oraz ich rodziny.
18 czerwca jest dniem dla rodzin i przyjaciół Domu Pomocy Społecznej naszego miasta. Wspólne świętowanie (piknik) planujemy od godz. 13.00 do 16.00. Przewidziane są koncerty oraz inne ciekawe atrakcje (kawa, herbata i coś więcej). Do udziału serdecznie zapraszamy.