"Kościół potrzebuje muzyków.... ...Tysiące wierzących umacniało swoją wiarę muzyką, która wypływała z serc innych wierzących i stawała się częścią liturgii, a przynajmniej bardzo cenną pomocą w jej godnym sprawowaniu. Śpiew pozwala przeżywać wiarę jako żywiołową radość i miłość, jako ufne oczekiwanie na zbawczą interwencję Bożą."

Jan Paweł II

14.10.2004 r. powstał parafialny zespół wokalno-instrumentalny QUO VADIS. Założycielami byli członkowie scholi parafialnej i ministranci.

Na początku zespół liczył 20 osób:  5 osób grających na gitarze klasycznej, akustycznej i basowej, na instrumentach klawiszowych i perkusji,  11 osób śpiewających i 4 osoby z obsługi technicznej. Jednak skład zespołu ciągle ulegał zmianie.

Angażując się w śpiew w naszej Parafii niejednokrotnie oddaje swój wolny czas na udoskonalanie śpiewu.

Próby odbywają się raz w tygodniu, na których ćwiczymy i uczymy się pieśni (zazwyczaj w piątki o godz. 19:00 w wikariatce).
Zespół udziela się w wielu uroczystościach kościelnych, bierze czynny udział w różnych przedsięwzięciach organizowanych przez społeczność Pelplina. Swoim śpiewem ubogaca niedzielną Mszę św.  i  inne  uroczystości.

Dzięki życzliwości ks. Proboszcza mamy okazję na wspólne wyjazdy do kina, teatru.  Również w czasie wakacji wyjeżdżamy na wypoczynek, aby zregenerować siły i wróci z nowymi pomysłami  na następny rok.

Oto  kilka dat z naszej działalności:

20 maja 2006 r. na terenie rekreacyjno-sportowym przy Kościele Bożego Ciała odbył się Festyn parafialny z okazji Jubileuszu ks. Proboszcza na którym zespół zagrał.

W dniach od 21 do 23 sierpnia 2006r. zespół przebywał na obozie w Żalnie.

W dniach od 26 do 29 sierpnia 2007r. zespół przebywał w Łebie, gdzie po niedzielnej Mszy św. odbył się krótki koncert.

15 czerwca 2008r. zespół przebywał w Skarszewach, gdzie podczas wszystkich Mszy św. animował śpiew w kościele parafialnym., gdzie Proboszczem jest ks. Ryszard Konefał.

16 lipca 2009r. zespół przebywał w Brusach,  był to czas wypełniony nie tylko  rozrywką i zabawą ale wieloma ćwiczeniami.

16 września 2006r. oraz  19 września 2009r.  w Piasecznie podczas diecezjalnego zjazdu młodzieży zespół  miał swój koncert.

W dniach od 15 do 18 lipca 2010r. zespół przebywał na wypoczynku w Brusach.

Wielkanoc 2014 roku - wydana została płyta "Prawda Jedyna".

W dniach od 4 do 6 lipca 2014 roku zespół przebywał na wakacyjnym wypoczynku w parafii Lipusz.

Lipiec 2015 roku - wyjazd do Borska na warsztaty i wypoczynek letni. Występ w parafii Wiele.

02.04.2016 roku - wyjazd integracyjny do Gdyni (Centrum Nauki Eksperyment, film "Cuda z nieba" w Multikinie)

Przez cały czas trwania naszego zespoły mieliśmy kilku opiekunów. Pierwszym był ks. Grzegorz Kudelski, następnie ks. Wiesław Szuca, ks. Karol Misiurski, ks. Łukasz Delewski, a obecnym jest ks. Maciej Zabrocki.

Obecnie zespół liczy 15 osób, w tym 4 osoby grające na gitarze, skrzypcach i klawiszach.

Każdego 13 dnia miesiąca gromadzimy się na Apelu Jasnogórskim, aby uświetnić śpiewem wieczorną modlitwę.

Galeria zdjęć »

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Realizacja: Seweryn Sildatk