Trwając w tygodniu Bożego Miłosierdzia, zgromadziliśmy się jak zawsze 13-tego dnia miesiąca na nabożeństwie fatimskim. W tym miesiącu spotkaliśmy się w naszej Bazylice Katedralnej. 
Galeria zdjęć »


Pierwsza niedziela po Wielkanocy jest niedzielą Bożego Miłosierdzia, którą ustanowił papież Jan Paweł II w 2000 roku. O niedzielę poświęconą miłosierdziu Bożemu poprosił sam Jezus Chrystus, poprzez widzenia jakie miała św. siostra Faustyna Kowalska. To właśnie dzięki św. Faustynie i jej mistycznym objawieniom, Kościół zawdzięcza obraz miłosiernego Jezu Ufam Tobie, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, czy dzienniczek św. Faustyny. Podczas wszystkich Mszy św. odmówiliśmy wspólnie Koronkę, a o godz. 15.00 specjalne czuwanie i adoptowanie żywego Boga w Najświętszym Sakramencie. 
Galeria zdjęć »

Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!

To co niemożliwe stało się możliwe.

Z okazji świąt Wielkiej Nocy,

w tym trudnym dla nas wszystkich czasie,

życzymy Wam mocnej wiary i wielkiej nadziei.

Niech nie zabraknie Wam również miłości, która wszystko przetrzyma.

Dla kochanych parafian i gości

Duszpasterze parafii Katedralnej w Pelplinie

W Wielką Sobotę o godz. 21.00 w Bazylice Katedralnej Wigilię Paschalną przewodniczył Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Uroczysta Msza św. składała się z liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej (odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych), liturgii eucharystycznej. Wigilia Paschalna zakończyła się procesją rezurekcyjną. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

Galeria zdjęć »

Prezentujemy fotorelację naszym kochanym parafianom i gościom, kaplicy przechowania tzw. ciemnicy i Grobu Pańskiego, który znajduję się w naszej Bazylice Katedralnej w tegoroczne Triduum Paschalne.

Galeria zdjęć »

 

W tym roku dla bezpieczeństwa parafian, błogosławieństwo pokarmów na stół Wielkanocny miało miejsce przed Bazyliką Katedralną o godz. 12.00, 14.00 i 16.00

Galeria zdjęć »

W Wielki Piątek w Kościołach nie sprawuje się Mszy świętej, tylko uczestniczymy w Misterium Męki Pańskiej. W naszej parafii liturgii przewodniczył ks. Biskup Pomocniczy Arkadiusz Okroj. Podczas Liturgii Męki Pańskiej wysłuchaliśmy śpiewanej Pasji według świętego Jana, adorowaliśmy Krzyż przez podejście i przyklęknięcie, przyjęliśmy Komunię świętą i zakończyliśmy przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Natomiast o godz. 21.00 uczestniczyliśmy po raz ostatni w tym roku, w nabożeństwie Gorzkich Żali, które w tym roku rozważania pasyjne przygotował nasz wikariusz ks. Krzysztof Piątek.

Galeria zdjęć »

W wielki Czwartek pochylamy się nad sakramentem kapłaństwa i Eucharystii. Uroczystą Mszę św. o godz. 18.00 sprawował ks. Biskup Pomocniczy Arkadiusz Okroj. Po zakończeniu liturgii przeniesiono Najświętszy Sakrament do kaplicy przechowania tzw. ciemnicy. 

Galeria zdjęć »

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry