W niedzielę 20 sierpnia 2017 roku Ksiądz Infułat Stanisław Grunt ustanowił nowych ceremoniarzy. Uroczystość odbyła się o godz. 10:00 w Bazylice katedralnej w Pelplinie podczas Mszy Świętej kończącej rekolekcje.

Już po raz XII w naszej Diecezji odbył się roczny kurs przygotowawczy dla ceremoniarzy. Poprzez ćwiczenia, wykłady, wspólną modlitwę i weryfikację wiedzy podczas  egzaminu 62 kandydatów z 38 parafii Diecezji Pelplińskiej przygotowało się do pełnienia funkcji ceremoniarza i otrzymało promocję.

Odpust ku czci Wniebowzięcia NMP obchodzony jest wraz z dniem św. Bernarda - patrona naszego miasta. Na Przystani Jana III Sobieskiego miała miejsce odsłona biesiadna, koncerty oraz prezentacja darów natury z produktami pszczelimi.

O godz. 15:00 w Bazylice katedralnej odbyły się uroczyste nieszpory pod przewodnictwem ks. Proboszcza Tadeusza Brzezińskiego. Podczas nieszporów zostały poświęcone kłosy zbóż, ziół i kwiatów.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) to dzień odpustu w Bazylice katedralnej. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 10:00 przewodniczył Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

W niedzielę 13 sierpnia w godzinach rannych pielgrzymi z Diecezji Pelplińskiej dotarli na Jasną Górę. Przez dwa tygodnie pątnicy przemierzyli w trudzie i zmęczeniu wiele kilometrów, by dzisiaj powierzyć wszystkie swoje i nasze intencje Pani Jasnogórskiej.  O godz. 11:30 na Wałach Jasnogórskich została odprawiona Msza św. na zakończenie XXVI Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. W tym roku około tysiąc pielgrzymów przywędrowało z naszej Diecezji na Jasną Górę.

W niedzielę (30 lipca) wyruszyła z Tczewa XXVI Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi pod przewodnictwem ks. Piotra Lipkowskiego przez dwa tygodnie na pątniczym szlaku będą przeżywali swoistego rodzaju rekolekcje w drodze. Pierwszego dnia pielgrzymowania grupa tczewska ma jeden z postojów w Pelplinie. Życzymy pielgrzymom bezpiecznej drogi do tronu Pani Jasnogórskiej i zapewniamy o naszej pamięci i modlitwie w intencji pielgrzymów.

W dniach od 8 do 14 lipca br. służby liturgiczne naszej parafii wybrały się na wspólny wypoczynek na Kaszuby aby przeżyć tam wakacje ze św. Bratem Albertem Chmielowskim. Każdy nasz wypoczynek staramy się przeżyć tak aby być jeszcze bliżej Boga. Chrześcijaństwo zobowiązuje, tak więc był czas na wspólne modlitwy, codzienną Eucharystię, nauki i śpiew. Nie zabrakło również aktywnego wypoczynku na łonie natury. Szymbark to piękny, bogaty teren, który w tym roku postanowiliśmy poznać jeszcze lepiej.

W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (23 czerwca) Ks. Biskup Pomocniczy Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. o godz. 16:00 udzielił święceń diakonatu 9 klerykom naszego Seminarium. Nowych diakonów polecajmy w naszych modlitwach.

22 czerwca zakończyła się tegoroczna oktawa Bożego Ciała. Po mszy św. o godzinie 18.00 wykonaliśmy fotografie dzieci pierwszokomunijnych i dziewczynek sypiących kwiaty.