W niedziele, 04 czerwca podczas Mszy świętej o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej, sprawowanej przez Księdza Proboszcza dzieci z Zespołu Szkół nr 2 po raz pierwszy przystąpiły do Stołu Pańskiego. Ogarnijmy naszą serdeczną modlitwą dzieci, jak i ich rodziców,  nauczycieli i katechetów.  Galeria zdjęć »

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 28 maja dzieci z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie, przyjęły po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa w Komunii św. Uroczystej Mszy św. z tej okazji w Bazylice katedralnej przewodniczył Ksiądz Proboszcz. Naszą modlitwą ogarnijmy wszystkie dzieci jak i ich rodziny.

W przyszłą niedziele (04czerwca) odbędzie się I Komunia św. dla uczniów z "dwójki".Galeria zdjęć »

W sobotę, 20 maja ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna wyświęcił pięciu nowych kapłanów dla diecezji pelplińskiej. Ogarniamy szczególną modlitwą księży neoprezbiterów, aby byli wiernymi i świętymi szafarzami Bożych tajemnic. Galeria zdjęć »

Dokładnie dzisiaj, 17 maja mija 42 lat kapłaństwa naszego Księdza Proboszcza. Jako cała wspólnota parafialna, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Bóg obdarza zdrowiem i swoim błogosławieństwem w kapłańskiej posłudze, szczególnie w prowadzeniu naszej parafii ku zbawieniu, a Maryja Matka Kapłanów ogarnia swoim matczynym płaszczem. Wszystkiego dobrego, Księże Proboszczu!Galeria zdjęć »

13 maja 1917 roku miało miejsce pierwsze objawienie w Fatimie, które trwało do 13 października 1917 roku. Matka Boża objawiła się dzieciom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Prosiła, aby odmawiali różaniec w intencji pokoju na świecie. Dzisiaj również mija 42 lat od zamachu na św. Jana Pawła II na placu św. Piotra w Watykanie (13.05.1981).

Z tej racji zgromadziliśmy się wieczorem w naszej pelplińskiej katedrze, aby odmówić różaniec i uczestniczyć w procesji fatimskiej i nabożeństwie majowym w intencji naszej parafii i naszych rodzin, a także w intencji pokoju na świecie i świętych powołań do służby w Kościele. Galeria zdjęć »

Kociewskie Centrum Kultury wraz z parafią Katedralną w Pelplinie zapraszają na kolejną edycję “Nocy Muzeów”, która odbędzie się w sobotę, 20 maja. 

Tego dnia Muzeum Diecezjalne im. Stanisława Wojciecha Okoniewskiego w Pelplinie będzie otwarte od godziny 12:00, wstęp bezpłatny.

Na odwiedzających czeka nie lada gratka, ponieważ będzie wystawiony oryginał Biblii Gutenberga.

Reszta informacji zawarta jest na plakacie.

Każdego roku, 4 maja strażacy, w dzień imienin swojego patrona: św. Floriana, obchodzą Międzynarodowy Dzień Strażaka. Jego symbolem jest czerwono-niebieska wstążeczka, która symbolizuje ogień i gaszącą go wodę. W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest, jako święto zawodowe ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W Polsce świętuje w tym dniu zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

Z tej racji, w sobotę, 06 maja w Bazylice Katedralnej odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków, którą sprawował ks. kan. Janusz Szulist. Uczestniczyli w niej ochotnicy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z Miasta i Gminy Pelplin wraz ze swoimi pocztami sztandarowymi oraz władzami samorządowymi. Galeria zdjęć »

W czwartek, 04 maja ceremoniarze i ministranci naszej parafii wraz z opiekunami udali się na wycieczkę jednodniową do Gdyni i Rumii. Pierwszym punktem było Centrum Nauki Experyment w Gdyni, gdzie dzieci mogły również sprawdzić swoją kreatywność. Następnie udaliśmy się na klif i molo w Orłowie w Gdyni. Po wspólnym spacerze nad morzem, dotarliśmy się na trochę szaleństwa do JumpCity w Rumii. Oczywiście wyjazd nie byłby udany, gdybyśmy na końcu nie odwiedzili McDonalds. W tym miejscu serdecznie dziękujemy księdzu Proboszczowi za życzliwość i wsparcie naszego wyjazdu ministranckiego. Galeria zdjęć »

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry