Na początku lipca schola parafialna „Vocatus Domini” udała się na Kaszuby do Ostrzyc, aby tam przeżyć swoje „Wakacje z Panem Bogiem”. Tematem przewodnim był Rok Modlitwy - „Modlitwa główną drogą do świętości”. Dziękujemy za ten piękny i dobrze wykorzystany czas. Mamy nadzieję, że czas poświęcony na modlitwę, Eucharystię oraz wspólną integrację i aktywność sportową pozwolił nam jeszcze bardziej poczuć się wspólnotą. Dziękujemy naszemu opiekunowi - Księdzu Proboszczowi za otwartość, życzliwość oraz posługę kapłańską.

Galeria zdjęć »

Nasi ministranci w dniach od 10 do 13 lipca przebywali na obozie wakacyjnym w Ostrzycach na Kaszubach.  Nie zabrakło rywalizacji sportowych, kąpieli w jeziorze, wspinaczek wysokościowych na parku linowym czy chociażby gry w kręgle. To podziękowanie za ich całoroczną służbę przy ołtarzu.

Galeria zdjęć »

W dniach od 26 czerwca do 3 lipca nasi ceremoniarze wraz z grupą ministrantów ze Świecia spędzili aktywny wypoczynek w Zakopanem. Zwykle dzień rozpoczynał się od Mszy świętej, aby potem udać się na górskie szlaki. Pomimo bardzo zmiennej pogody udało się zdobyć kilka ciekawych szczytów takich jak: Ciemniak, Krzesanica, Małołącznik, Kopa Kondracka, Giewont czy niezwykle urokliwą Przełęcz Krzyżne.

Galeria zdjęć »

W czwartek 27 czerwca odbyły się w Pelplinie Uroczystości ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która od ubiegłego roku jest ponownie Główną Patronką Diecezji Pelplińskiej.

Do Pelplina przyszli późnym popołudniem w pieszych pielgrzymkach wierni z dekanatów: gniewskiego, starogardzkiego i pelplińskiej. Zgromadzili się oni najpierw na Górze św. Jana Pawła II na nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Następnie ruszyli do bazyliki katedralnej, gdzie o godz. 20 Mszę św. koncelebrowaną sprawował biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

Matka Boża Nieustającej Pomocy była przez wieki główną patronką diecezji chełmińskiej z siedzibą w Pelplinie. Po reorganizacji diecezji w Polsce w 1992 roku zmieniono nazwę diecezji na pelplińską i ustanowiono głównego patrona św. Wawrzyńca. Ze względu na wielki kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wszystkich parafiach diecezji pelplińskiej, Stolica Apostolska przywróciła w ubiegłym roku dawny patronat diecezji. Liturgiczne święto przypada 27 czerwca, dlatego w tym roku nadano mu szczególnie doniosły charakter.

Bp Kasyna zapowiedział, że pragnie, aby zwyczaj pielgrzymowania w tym dniu do kościołów pod patronatem Matki Bożej Nieustającej Pomocy stał się nową tradycją.

Tekst (fragmenty): Radio Głos

Zdjęcia: Michał Mierzejewski

Galeria zdjęć »

W dniach 24-25 czerwca nasi ministranci brali udział w ogólnopolskich zawodach ministrantów w piłkę halową. Po zaciętej walce nasi ministranci zajmują miejsce w przedziale 9-16 na 10357 parafii w Polsce. Wracają do nas jako zwycięzcy. Jesteśmy z nich bardzo dumni i dziękujemy wszystkim, zwłaszcza Rodzicom ministrantów za kibicowanie.

Galeria zdjęć »

W pierwszą niedzielę wakacyjną w naszej parafii odbyła się promocja nowych ministrantów, którzy przygotowywali się w ciągu roku szkolnego do tej ważnej funkcji. Gratulujemy nowym ministrantom, a Rodzicom dziękujemy za zaufanie i wspólną troskę o dobre wychowanie młodego pokolenia.

Galeria zdjęć »

Nasza Schola parafialna w sobotę, 22.06 była na zasłużonym wyjeździe 😊 w kinie i Jumpcity 👍 film „Mój pies Artur” wzruszył nas do łez, a akrobacje naszych scholistek pokazały, że nie tylko potrafią dobrze śpiewać 😊 Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za możliwość wyjazdu i życzliwość 😊

Galeria zdjęć »

W piątkowy poranek (21.06) dzieci, młodzież, rodzice i nauczyciele spotkali się na Mszy Świętej, gdzie dziękowali za miniony rok szkolny i katechetyczny oraz prosili o Boże błogosławieństwo na rozpoczynające się wakacje.

Galeria zdjęć »

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry