W poniedziałek, 21 października Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 obchodził swoje święto, dziękując za patrona św. Jana Pawła II. Z tej okazji społeczność szkolna spotkała się na uroczystym apelu w szkole oraz na dziękczynnej Mszy św. w katedrze. Po Mszy św. wręczono nagrody za konkurs międzyszkolny o św. Janie Pawle II.

Galeria zdjęć

Mimo zniechęcającej pogody, bardzo licznie zgromadziliśmy się, by wspólnie odmówić różaniec w dniu, w którym przypada rocznica zakończenia maryjnych objawień w Fatimie (Portugalia).

9 października to dzień urodzin naszego księdza proboszcza. Przedstawiciele wspólnot naszej parafii złożyli księdzu proboszczowi życzenia z podziękowaniem za troskę wkładaną w życie naszej parafii. Zachęcamy do modlitwy w intencji księdza Proboszcza, wypraszając Boże błogosławieństwo na każdy dzień posługi wśród nas.

Galeria zdjęć

W poniedziałek, 30 września rozpoczęła działalność po wakacyjnej przerwie świetlica parafialna. Kilkadziesiąt dzieci wyraziło chęć, aby uczestniczyć w zajęciach świetlicowych.
Galeria zdjęć

W niedzielę, 6 października ks. Proboszcz poświęcił różańce i książeczki dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej. Zachęcamy do modlitwy w intencji tych dzieci oraz ich rodziców.

Galeria zdjęć

2 października obchodziliśmy odpust w kościele Bożego Ciała ku czci Aniołów Stróżów. Mszy świętej odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił kapłan naszego miasta - ks. prałat Anastazy Nadolny, profesor doktor habilitowany historii Kościoła, kustosz Archiwum Diecezjalnego, kanonik senior kapituły katedralnej pelplińskiej, a także wikariusz naszej parafii w latach 1967 - 1969.

Dzień odpustu Aniołów Stróżów to również kolejna, 606. rocznica poświęcenia kościoła Bożego Ciała, której dokonał w 1418 roku biskup włocławski Wacław.

Relacja na Radio Głos

W piątek i w sobotę (27-28 września) odbyły się w naszej parafii rekolekcje na rozpoczęcie formacji przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Poprowadził je ks. Tomasz Szcześniak, sekretarz biskupa pelplińskiego. Zachęcamy do modlitwy w intencji tych młodych osób.

Galeria zdjęć

W dniach od 14 do 15 września odbywał się u nas kolejny, XXIII Jarmark Cysterski. W niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.00 sprawowanej pod przewodnictwem ks. Kanclerza Adama Kałduńskiego modliliśmy się za uczestników oraz organizatorów. Włączyliśmy również w modlitwę walczących z powodziami na południu Polski oraz w innych krajach Europy. Po Mszy świętej odbył się koncert muzyki dawnej.

GALERIA zdjęć