W niedzielę 3 grudnia rozpoczął się w Kościele nowy rok liturgiczny, a tym samym kolejny adwent przygotowujący nas do powtórnego przyjścia Jezusa oraz do obchodu świąt Narodzenia Pańskiego. 

Zapraszamy na roraty, które sprawujemy w katedrze o godz. 7.00 rano. Niech nie zabraknie symbolicznych lampionów, które symbolizują naszą gotowość na przyjście Chrystusa.

Dzieci do klas trzecich szkoły podstawowej włącznie zapraszamy do uczestnictwa w roratach z lampionami w każdą środę o godz. 16.00.

Galeria zdjęć »

W sobotę 2 grudnia schola parafialna spotkała się nie tylko na ćwiczeniach śpiewu przed niedzielną Eucharystią, ale podczas zabaw, tańców i konkursów, dzieci uczciły swoją patronkę, św. Cecylię. Przed czasem Adwentu była to okazja do wspólnej integracji i okazania sobie nawzajem radości. Jest to też sposobność, aby podziękować wszystkim dziewczętom, które tworzą wspólnotę scholi parafialnej oraz ich rodzinom. Dziękujemy za poświęcony czas i śpiew na chwałę Bożą oraz dawanie chrześcijańskiego świadectwa. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za opiekę duchową, wszelką życzliwość i dobro, które otrzymujemy.

Galeria zdjęć »

W sobotę 25 listopada odbył się w Jabłowie dekanalny dzień młodzieży z naszego dekanatu. Msza święta, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz integracja w pobliskiej szkole była odpowiedzią na zaproszenie papieża Franciszka, aby tego dnia młodzież całego świata spotkała się w swoich wspólnotach pod hasłem: "Szczęśliwi w nadziei".

Galeria zdjęć »

Z okazji wspomnienia św. Cecylii - patronki śpiewu kościelnego, we wtorkowy wieczór nasi chórzyści spotkali się po cotygodniowej próbie na wspólnej kawie. To dobra okazja, aby też zadbać o ducha wspólnoty. 

Kto chciałby dołączyć do chóru katedralnego, zapraszamy na próby, które odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w salce kominkowej.

Galeria zdjęć »

W sobotni wieczór - 18 listopada, w naszej katedrze odbyła się promocja nowych ceremoniarzy dla naszej diecezji. Wśród nich jest ministrant naszej parafii - Karol, któremu gratulujemy nowej funkcji w Służbie Liturgicznej.

Galeria zdjęć »

Trzynasty dzień miesiąca to dzień, w którym wieczorem spotykamy się na Apelu Jasnogórskim. Nie inaczej było w listopadzie.

Galeria zdjęć »

11 listopada odbyła się msza święta w intencji naszej Ojczyzny w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości.

Galeria zdjęć »

W piątkowy wieczór w naszej katedrze odbyła się msza święta ku czci św. Huberta. Z tej okazji na modlitwie spotkali się leśnicy i myśliwi. Po eucharystii odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej PZŁ oraz prof. Andrzeja Ogórkiewicza.

Fot. Radio Głos
 

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry