W niedzielę, 16 grudnia o godz. 18:00 w naszej katedrze odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Magdy Steczkowskiej oraz Michała Jurkiewicza. Przybycie duetu artystów cieszyło się sporym zainteresowaniem mieszkańców oraz licznie przybyłych gości. Słuchacze zebrani w pelplińskiej katedrze mogli włączyć się w śpiew takich kolęd jak: Wśród nocnej ciszy, Bóg się rodzi, Gdy się Chrystus rodzi. Przepiękny głos Magdy Steczkowskiej wzmacniała gra na instrumentach Michała Jurkiewicza a były to skrzypce, klawisze, akordeon jak również kościelne organy. Ten wyjątkowy koncert na długo pozostanie w naszej pamięci.

W III niedzielę adwentu, tradycyjnie w krużgankach naszej katedry odbywał się jarmark świąteczny pt. „Adwent w dawnym opactwie cysterskim”. Mogliśmy podziwiać regionalne wystawy, degustować lokalne wyroby oraz nabyć ozdoby świąteczne, smakołyki oraz prezenty świąteczne dla naszych bliskich. Czas umilały nam występy regionalnych zespołów, a najmłodsi mogli spotkać się ze świętym Mikołajem.

W czwartek, 13 grudnia o godz. 20:00 zgromadziliśmy się w kościele Bożego Ciała, aby oddać cześć Matce Bożej Fatimskiej i za jej wstawiennictwem wypraszać łaski u Boga dla nas i naszych bliskich.

W niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 12:00, Ksiądz Proboszcz poświęcił medaliki dzieciom, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

W piątek i sobotę (7-8 grudnia) na terenie naszej parafii odbyła się akcja „Serce pełne dobra miej”, polegająca na zbiórce produktów w sklepach i hurtowniach z naszego regionu, z których zostały przygotowane paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących pomocy rodzin z naszej parafii. Znowu mieliśmy okazję podzielić się dobrocią z tymi, którym żyje się nieco trudniej. Ten egzamin naszej miłości zdaliśmy wzorowo.

Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji oraz włączyli się w jej przeprowadzenie.

6 grudnia w liturgii Kościoła, to dzień wspomnienia św. Mikołaja, biskupa. Wszystkie dzieci z utęsknieniem czekają na ten dzień, gdyż Mikołaj odwiedza je i obdarowuje podarunkami. Nie ominął również dzieci z naszej parafii. Rano o godz. 7:00 odwiedził wszystkich uczestników rorat, a o 17:00 mile zaskoczył swoją obecnością dzieci z naszej parafialnej świetlicy. Nikt tego dnia nie wyszedł do domu bez podarunku od św. Biskupa.

W poniedziałek, 3 grudnia rozpoczęliśmy roraty, które mają nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do uczestnictwa w nich wszystkich parafian. Roraty odprawiane będą codziennie w Bazylice katedralnej o godz. 7.00. Dzieci, do klas trzecich szkoły podstawowej włącznie, uczestniczą w roratach z lampionami w każdy poniedziałek o godz. 16.30 w Katedrze.

Dzisiejszą niedzielą (2 grudnia) rozpoczęliśmy Adwent, czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Zapraszamy do wspólnego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia podczas naszych adwentowych nabożeństw. Roraty odprawiane będą codziennie w Bazylice katedralnej o godz. 7.00. Dzieci, do klas trzecich szkoły podstawowej włącznie, uczestniczą w roratach z lampionami w każdy poniedziałek o godz. 16.30 w Katedrze.

Tradycyjnie w adwencie Parafialny Zespół Caritas, Wolontariat oraz Zespoły Szkół naszego miasta organizują zbiórkę darów świątecznych pod hasłem „Serce pełne dobra miej” z przeznaczeniem dla najbardziej potrzebujących rodzin. Zbiórka darów odbędzie się w parafii w piątek (7 grudnia) i w sobotę (8 grudnia) w godzinach od 8.00 do 17.00. Miejsca zbiórek: sklepy i hurtownie. Zwracamy się z gorącą prośbą o poparcie tego dzieła.

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry