W piątek, 25 września Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Kandydaci, do tego wydarzenia przygotowywali się przez dwa lata, poprzez różnego rodzaje dni skupienia, nabożeństwa, czy katechezy. Łącznie bierzmowanie przyjęło 72 kandydatów.

Galeria zdjęć »

W poniedziałek, 21 września 2020 r. biskup pelpliński Ryszard Kasyna celebrował Mszę Świętą Krzyżma przeniesioną z Wielkiego Czwartku.

W trosce o wiernych od dzisiaj rozpoczynamy transmisje nabożeństw z naszego kościoła Bożego Ciała. W tych trudnych dniach, kiedy cały świat walczy z pandemią koronawirusa, pragniemy trwać na modlitwie z naszymi parafianami. Poniżej znajdziemy transmitowane w internecie nabożeństwa z naszego kościółka. Transmisja aktywna będzie w internecie 5 min przed każdym nabożeństwem.

W sobotę, 19 września odszedł do domu Ojca śp. Eugeniusz Piątek - ojciec naszego Wikariusza ks. Krzysztofa.

Msza święta pogrzebowe sprawowana będzie pod przewodnictwem bpa Arkadiusza Okroja w środę, 23 września o godz. 11.00 w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Gniewinie.

Pragniemy jako wspólnota parafialna otoczyć modlitwą zmarłego śp. Eugeniusza, a także całą rodzinę ks. Krzysztofa, prosząc o potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej.

W sobotę, 19 września na Hali Sportowej przy Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie, został zorganizowany sparing ministrantów z naszej parafii z ministrantami ze Skórcza.

13 września, w niedziele podczas Mszy świętej o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej, sprawowanej przez Księdza Proboszcza dzieci z Zespołu Szkół nr 2 po raz pierwszy przystąpiły do Stołu Pańskiego.

Każdego 13 - dnia miesiąca w naszej parafii, obchodzimy i wspólnie modlimy się w Nabożeństwie Fatimskim. W tym miesiącu w sposób szczególny naszą modlitwą pragnęliśmy otoczyć dzieci, które po raz pierwszy przystąpiły do stołu Pańskiego.

Galeria zdjęć »

W niedzielę, 06 września dzieci z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie, przyjęły po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa w Komunii św.