W sobotę, 20 maja do Pelplina pielgrzymowały Służby Liturgiczne Ołtarza z naszej Diecezji. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Bazylice katedralnej koncelebrowana przez 22 kapłanów. Liturgii przewodniczył Ksiądz Biskup Pomocniczy Wiesław Śmigiel. Druga odsłona spotkania miała miejsce na stadionie miejskim w Pelplinie, gdzie odbyły się rywalizacje sportowe, konkurencje rekreacyjne oraz wspólna zabawa. W spotkaniu uczestniczyło 515 osób z 26 parafii Diecezji Pelplińskiej.

W środę (17 maja) Ks. Proboszcz Tadeusz Brzeziński obchodził kolejną rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Po nabożeństwie majowym o godz. 17:00 w Kościele Bożego Ciała delegacje grup działających przy parafii wyraziły swoją wdzięczność za posługę kapłańską Ks. Proboszcza w naszej parafii oraz złożyły życzenia na dalsze lata duszpasterskiej pracy.

W sobotę 13 maja przypada 100 Rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. O godz. 17:30 w Bazylice katedralnej odmówiony został różaniec fatimski. Następnie Ks. Proboszcz przewodniczył Mszy św., która została zakończona uroczystą procesją światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

W sobotę 6 maja Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna podczas Mszy św. o godz. 17:00 udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. 111 młodych ludzi przyjęło Sakrament Ducha Świętego, który ma ich umacniać w dorosłym życiu.

W środę (3 maja) obchodziliśmy w liturgii Kościoła Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym roku w Pelplinie w tym dniu odbyły się Wojewódzkie obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W oficjalnych uroczystościach udział wzięło wielu gości i Wojsko Polskie. O godz. 10.00 Mszę św.  za Ojczyznę celebrował Ks. Biskup Senior Piotr Krupa.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Realizacja: Seweryn Sildatk