Sobota, 11 maja była dla naszych ministrantów dniem wyjazdowym. W ramach podziękowania za ich służbę odwiedzili park trampolin JUMPCITY oraz gdańskie ZOO.

Dziękujemy księdzu proboszczowi za sfinansowanie i umożliwienie wyjazdu.

We wspomnienie św. Floriana strażacy z miasta i gminy Pelplin spotkali się na mszy świętej w naszej katedrze powierzając swoją służbę świętemu Patronowi.

3 maja, w uroczystość NMP Królowej Polski i w rocznicę Konstytucji Trzeciomajowej w naszej katedrze odbyła się Msza święta w intencji Ojczyzny.

Nasi ministranci wraz z Rodzicami rozpoczęli majówkę aktywnie - w upalny dzień wybrali się rowerami na rajd po naszych pięknych okolicach, a następnie posilili się przy ognisku, by nabrać sił na mecz w ogrodach plebanijnych.

W sobotę, 27 kwietnia odbyła się kolejna diecezjada, czyli sportowy dzień służby liturgicznej oraz scholi diecezji pelplińskiej. Po mszy świętej w naszej katedrze około 1500 osób przeszło na stadion miejski, by brać udział w rozgrywkach piłkarskich czy konkurencjach lekkoatletycznych.

Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców naszych ministrantów, bez których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

Zdjęcia:

Diecezjalny zjazd służb liturgicznych - Służba Liturgiczna Diecezji Pelplińskiej - ministranci.diecezja-pelplin.pl

W sobotę podczas mszy świętej o godzinie 12.00 biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił sakramentu święceń diakonatu stałego.

Tradycyjnie 13 dnia miesiąca spotkaliśmy się na apelu maryjnym w naszej katedrze.

W sobotę, 13 kwietnia zostały rozegrane diecezjalne mistrzostwa ministrantów w piłkę halową w Starogardzie Gd. Nasi ministranci w grupie średniej odnieśli zwycięstwo i zdobyli złoto. Tym samym będą naszą diecezję reprezentować na ogólnopolskich mistrzostwach, które zostaną rozegrane w czerwcu w Łodzi. Gratulujemy naszym piłkarzom i życzymy powodzenia dalej!