W środę 20 czerwca o godz. 15:00 odbyło się w plebanii spotkanie katechetów. Podczas spotkania nastąpiło podsumowanie pracy w roku szkolnym 2017/2018 oraz przygotowanie planu pracy na kolejny rok. Ks. Proboszcz Tadeusz Brzeziński podczas spotkania podziękował wszystkim katechetom za ich wkład pracy w szkole i w parafii.

W środę 20 czerwca o godz. 11.00 Ks. Proboszcz Tadeusz Brzeziński sprawował Mszę św.  dla klas III młodzieży gimnazjalnej z Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 2 oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na zakończenie ich nauki w gimnazjum.

12 czerwca wspólnym spotkaniem przy ognisku zakończyliśmy kolejny rok działalności świetlicy parafialnej. Były wspomnienia, wspólne zabawy i małe "co nieco"... W tym roku z naszą świetlicą związało się prawie 70 dzieci, którymi opiekowało się 15 opiekunów. Niektórzy z nas spotkają się jeszcze na wakacyjnym wypoczynku, a większość liczy na wspólne spotkanie już po wakacjach... Podziękowaliśmy za ten kolejny wspólny rok Księdzu Proboszczowi, bez którego nie byłoby naszej świetlicy. Do zobaczenia we wrześniu!

W niedzielę (17 czerwca) podczas Mszy św. o godz. 12:00 zostali ustanowieni nowi ministranci. Po kilku miesięcznym okresie kandydatury ministranci po raz pierwszy ubrali szaty ministranckie - komżę i kołnierz. Ks. Proboszcz udzielił nowym ministrantom specjalnego błogosławieństwa. Życzymy gorliwości w służbie przy ołtarzu Pana. 

Całodniowe spotkanie młodzieży diecezji pelplińskiej odbywa się od pięciu lat na zakończenie roku szkolnego pod nazwą „Przystań – warsztaty dla duszy”. VI edycja wydarzenia przebiegała pod hasłem: „Przystań wolności”. W ten sposób nawiązano do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część wspólna „Przystani” rozpoczęła się o godz. 13 na Górze św. Jana Pawła II. Po zawiązaniu wspólnoty uczestnicy spotkania w katedrze adorowali Najświętszy Sakrament, wielu przystąpiło do Spowiedzi św. Centralnym punktem Przystani była Msza św. w bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny koncelebrowana wraz z 40 kapłanami. 

Mija kolejny rok szkolny…  W sobotę, 16 czerwca schola parafialna spotkała się na ostatnich ćwiczeniach śpiewu oraz przy ognisku, aby podsumować swoją aktywność i systematyczną obecność w parafii. Była okazja, aby podziękować Księdzu Proboszczowi za opiekę duchową, otwartość i życzliwość oraz  trwanie przy naszej wspólnocie i każdy dobry gest. Tego dnia świętowaliśmy również zbliżające się imieniny Pani Elżbiety. Spotkanie nasze upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

W czwartek (14 czerwca) w Przedszkolu nr 2 w Pelplinie odbyło się zakończenie roku katechetycznego. Dzieci wspólnie z Ks. Proboszczem Tadeuszem Brzezińskim oraz panią katechetką Sylwią Noch podsumowały to, czego przez miniony rok się nauczyły.

Tradycyjnie w 13. dzień miesiąca zgromadziliśmy się o godz. 20:00 w Bazylice Katedralnej na wspólną wieczorną modlitwę i Apel Jasnogórski. We wspomnienie liturgiczne św. Antoniego z Padwy - nasze rozważanie skupiło się wokół jego osoby. Życie św. Antoniego ukazuje, by nie tylko słowa były obecne w naszym życiu, ale przede wszystkim czyny. Zainspirowani przykładem św. Antoniego w modlitwie przedstawiliśmy nasze wspólne intencje - szczególnie prosząc, byśmy byli czytelnym znakiem Ewangelii w naszym środowisku. 

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry