W sobotę, 16 marca w Starogardzie Gd.  odbyły się rejonowe rozgrywki ministrantów w piłkę halową. Nasi ministranci po zaciętej walce wywalczyli złoto w kategorii lektor młodszy, tym samym będą naszą parafię reprezentować na rozgrywkach diecezjalnych 13 kwietnia. Gratulujemy!

Nasza parafia organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową  im. Karola Wojtyły z Pelplina do Piaseczna o długości 40km. Odbędzie się ona w piątek 22 marca. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz 20.00 w katedrze. Zapisy i szczegóły na stronie: https://trasy.edk.org.pl/areas/pelplin/route/karola-wojtyly

W minionym tygodniu odbyły się rekolekcje w naszych przedszkolach, wśród najmłodszych parafian. Przy SP1 poprowadził je ks. Stanisław, a przy SP2 ks. Krzysztof.

W środowy wieczór zgromadziliśmy się na wspólnej modlitwie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

W piątek i w sobotę (8 i 9 marca) w naszej katedrze odbyły się uroczystości pogrzebowe zmarłego 4 marca biskupa seniora Piotra Krupy. Spoczął w krypcie biskupów w nawie południowej naszej bazyliki.

Uroczystości pogrzebowe śp. bp. Piotra Krupy - Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej (diecezja-pelplin.pl)

Uroczystości pogrzebowe ks. bp. Piotra Krupy [wideo, zdjęcia] - Radio Głos - Katolicka Rozgłośnia Diecezji Pelplińskiej (radioglos.pl)

W piątek, 8 marca obchodziliśmy 552. rocznicę poświęcenia Bazyliki Katedralnej. Dokonał tego 8 marca 1472 roku sufragan włocławski i opat oliwski Mikołaj Reuse.

W poniedziałek, 4 marca zmarł biskup senior Piotr Krupa. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w bazylice katedralnej w Pelplinie:

• w piątek 8 marca o godz. 18.00 – Msza Święta pod przewodnictwem arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Gdańskiego. Po Mszy Świętej czuwanie przy Zmarłym do godz. 22.00;
  • w sobotę 9 marca od godz. 7.00 – możliwość modlitwy indywidualnej w intencji Zmarłego; o godz. 10.00 – wspólny różaniec w intencji Zmarłego.
  • o godz. 11.00 – Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny, a po niej złożenie ciała w krypcie biskupów w katedrze.

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu podczas mszy świętej o godz. 12.00 rozpoczęliśmy w naszej parafii peregrynację ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Liturgię obstawili Rodzice naszych ministrantów, gdyż właśnie od nich rozpoczyna się wędrowanie Ikony.