13 października przypada rocznica zakończenia Objawień Fatimskich. O godz. 20.00 zgromadziliśmy się licznie w Bazylice katedralnej na nabożeństwie różańcowym, po którym wyruszyliśmy w procesji fatimskiej na plac przed katedrą.

Jak już informowaliśmy, od kilku miesięcy nasza parafia pełni posługę duszpasterską w Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie. Msze św. w kaplicy św. Józefa odprawiane są codziennie: od poniedziałku do piątku o godz. 6:45, a w sobotę i niedzielę o godz. 9:30. W sobotę modlimy się w intencji chorych oraz ich opiekunów i wolontariuszy prosząc o opiekę Pana Boga na każdy dzień. Poniżej fotorelacja z niedzielnej Mszy św. (13.10.2019r.)

W piątek, 11 października, na terenie miejskiego targowiska została uroczyście odsłonięta wystawa poświęcona Kazimierzowi Piechowskiemu.

W sobotę, 12 października, odbyło się integracyjne spotkanie przy ognisku naszej parafialnej scholi.

We wtorek, 9 września świętowaliśmy w parafii urodziny naszego Księdza Proboszcza. Podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17:00 dzieci, schola, służba liturgiczna oraz przedstawiciele wszystkich grup działających przy parafii złożyli Księdzu Proboszczowi życzenia. Księdzu Infułatowi składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i radości z prowadzenia nas ku niebu.

W niedzielę, 6 października podczas Mszy św. o godz. 12:00, Ksiądz Proboszcz poświęcił książeczki i różańce dzieciom, które w tym roku szkolnym przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej.

W sobotę, 5 października odbył się w Pelplinie Kongres Róż Różańcowych. Członkowie Żywego Różańca z całej diecezji  zgromadzili się o godz. 10:00 w naszej katedrze na konferencji, którą wygłosił Biskup Pomocniczy Arkadiusz Okroj. O godz. 11:00 Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna, wraz z licznie przybyłymi księżmi, odprawił Mszę św. w intencji Członków Róż Różańcowych z naszej diecezji.

W środę, 2 października obchodziliśmy uroczystość odpustową ku czci Aniołów Stróżów w kościele Bożego Ciała. O godzinie 18.00 odbyła się suma odpustowa, której przewodniczył ks. Łukasz Pierowicz.