W czwartek, 14 stycznia odbyła się w Bobowie kolęda dekanalna z Ks. Biskupem Ryszardem. Podczas kolędy kapłani otrzymali biskupie Błogosławieństwo, z którym udajemy się do naszych parafian. Naszą modlitwą otoczyliśmy wszystkich wiernych naszej parafii i całego dekanatu. 
Galeria zdjęć »

Każdego 13-stego dnia miesiąca, gromadzimy się w naszym kościółku na apelu fatimskim. W tym miesiącu kolędowy, w sposób szczególny pragnęliśmy otoczyć modlitwą wszystkie rodziny w naszej parafii, prosząc o Boże Błogosławieństwo w tym nowym roku 2021. 
Galeria zdjęć »

 W styczniu w dni powszednie kolędujemy od godz. 15.00, natomiast w sobotę i niedzielę od godz. 13.00. 

WSKAZANIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO DOTYCZĄCE KOLĘDY

1. Czas pandemii wymaga, aby każdy z nas miał jak najbardziej ułatwiony dostęp

do tak potrzebnych duchowo sakramentów i sakramentaliów oraz aby

duszpasterze towarzyszyli wiernym w trudnej sytuacji swoją modlitwą i

obecnością. Należy jednak zachować wszelkie wskazania służb sanitarnych,

aby nie narażać na niebezpieczeństwo zdrowia i życia ludzkiego.

2. Dnia 10 grudnia 2020 r. Księża Biskupi przeprowadzili konsultacje

z dekanalnymi ojcami duchownymi, którzy wyrazili stanowisko zarówno

własne jak i kapłanów z dekanatów na temat formy kolędowania w styczniu

2021 r. Wcześniej zasięgnięto również opinii wiernych świeckich (…).

3. Wizyta duszpasterska musi odbyć się z zachowaniem wszystkich zasad

bezpieczeństwa sanitarnego. Parafian odwiedza sam duszpasterz bez

towarzyszenia zwyczajowo innych osób, mając usta i nos zakryte maseczką,

która również byłaby wskazana u przyjmujących kolędę.

06 stycznia, w Liturgii Kościoła obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie nazywaną Uroczystością Trzech Króli. Podczas wszystkich Mszy św. błogosławiliśmy kredę i kadzidło. Uroczysta Msza święta, w której przywitaliśmy trzech króli, była sprawowana przez ks. Proboszcza o godz. 12.00. Również wyjątkowy charakter, ta uroczystość miała miejsce w naszym DPS-ie.

Galeria zdjęć »

31 grudnia, na Mszy świętej o godz. 17.00 sprawowanej przez ks. Proboszcza, dziękowaliśmy dobremu Bogu za miniony rok, a także prosiliśmy o Bożą opiekę, łaskę zdrowia na zbliżający się rok 2021.

Galeria zdjęć »

24 grudnia w godzinach południowych miało miejsce spotkanie wigilijne w kaplicy św. Józefa, dla wszystkich domowników naszego DPS. W spotkaniu uczestniczyli nie tylko domownicy, ale także zaproszeni goście przez Panią Dyrektor Emilię Rzeniecką m.in. Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna i Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła. 
Galeria zdjęć »

DRODZY PARAFIANIE!

Całej parafialnej wspólnocie, wszystkim gościom przybyłym do Miasta Biskupiego na święta Bożego Narodzenia, pragniemy złożyć jak najserdeczniejsze życzenia:

Niech przyjdzie Pan i umocni nas swoim pokojem, abyśmy go mogli rozdawać wszędzie tam, gdzie niepokój. Aby te święta, a także cały nadchodzący Rok upływał Wam w harmonii i zadumie, by nigdy nie zabrakło Wam ciepła drugiej osoby, a każdy dzień był pełen niezapomnianych chwil. W tym trudnym dla nas czasie pamiętajmy o ludziach starszych, schorowanych i cierpiących, a także za cały personel medyczny, ogarniając ich naszą pomocą i modlitwą.

WASI DUSZPASTERZE

ks. Proboszcz Tadeusz Brzeziński
ks. Krzysztof Piątek
ks. Grzegorz Miotk
ks. Janusz Szulist 

24 grudnia, wieczorem rozpoczęliśmy świętowanie Bożego Narodzenia. O godz. 20:00 Ksiądz Biskup Diecezjalny sprawował Mszę świętą Pasterkę, w intencji naszej parafii. Ze względu na epidemię, w tym roku Pasterka odbyła się również o godz. 22.00 i o północy w Bazylice Katedralnej. 
Galeria zdjęć »

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl