W poniedziałek uczniowie klas gimnazjalnych i ósmych szkół podstawowych uczestniczyli we Mszy św, którą podziękowali Panu Bogu za lata nauki i prosili o dobry wybór dalszego kształcenia.

W minioną niedzielę po raz kolejny odbył się piknik u naszego Księdza Proboszcza, który od kilku lat cieszy się dużą popularnością. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji pikniku.

W sobotę w Pelplinie gościliśmy młodzież i ministrantów z naszej diecezji w ramach "Przystani" i "Diecezjady". Diecezjadę zorganizował nasz wikariusz - ks. Grzegorz Miotk, który pełni funkcję diecezjalnego duszpasterza ministrantów. W tych zawodach sportowych wzięli udział nasi ministranci, którym gratulujemy sukcesów i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej parafii.

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Więc i w świetlicy czas kończyć zajęcia :) Świetliki tradycyjnie spotykają się w Kościele Bożego Ciała żeby wyrazić wdzięczność… Panu Jezusowi za opiekę, a Księdzu Proboszczowi za hojną obecność. Potem był czas na wspólne biesiadowanie przy ognisku, a na koniec oczywiście rozmowa o naszych wakacyjnych planach. Wszystkim Świetlikom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenie we wrześniu.

W czwartek, 13 czerwca tradycyjnie zgromadziliśmy się na nabożeństwie fatimskim zawierzyć intencje naszej parafii oraz osobiste.

W związku z zakończeniem roku przedszkolnego przedszkolaków z Jedyneczki odwiedził ksiądz proboszcz Tadeusz Brzeziński, który wręczył dzieciom dyplomy za udział w katechezie przedszkolnej.

We wtorek, 11 czerwca Ksiądz Proboszcz odwiedził przedszkole nr 2 z okazji zakończenia roku. Z tej okazji wręczył przedszkolakom okolicznościowe dyplomy.

W miniony weekend miały miejsce kolejne Dni Pelplina. W niedzielę o godz. 15:00, wspominając wizytę św. Jana Pawła II w naszym mieście, zgromadziliśmy się na Górze Papieskiej na wspólnym nabożeństwie czerwcowym. Mieliśmy też okazję obejrzenia programu „Pięć minut dla św. papieża Jana Pawła II” w wykonaniu dzieci przedszkolnych oraz koncertu zespołu Nieboskłonni z gościnnym udziałem Natalii Niemen.