We wtorek, 12 lutego został ogłoszony nowy Biskup Pomocniczy dla naszej diecezji. Został nim ks. Arkadiusz Okroj, proboszcz z Kiełpina i wykładowca naszego seminarium. Wcześniej Biskup Nominat był Ojcem Duchownym WSD w Pelplinie.

W sobotę, 9 lutego nasi ministranci udali się do Aquaparku w Redzie. Celem wyjazdu była nie tylko integracja wśród rówieśników, ale jednocześnie podziękowanie za poświęcanie swojego czasu na rzecz naszej pelplińskiej parafii, przez służenie przy ołtarzu. Oczywiście po aquaparku udaliśmy się do McDonalda. Dziękujemy wszystkim za organizację tego wyjazdu, szczególnie naszemu księdzu proboszczowi. Przypominamy że każdy chłopiec, który pragnie służyć przy ołtarzu, może się zgłosić do zakrystii po każdej Mszy świętej u księdza Grzegorza.

W środę, 6 lutego, odbyła się w naszej parafialnej świetlicy zabawa karnawałowa. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami bawili się przy profesjonalnej muzyce. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjątkowego dnia w nasze świetlicy.

W poniedziałek, 4 lutego 2019 roku o godz. 1600 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Pelplinie odbyła się wizyta duszpasterska ks. Infułata Tadeusza Brzezińskiego Proboszcza Parafii Katedralnej. Wychowankowie niecierpliwie czekali na godzinę odwiedzin. Wraz z pojawieniem się Gościa, zniknęło napięcie, wszyscy zyskali dobry nastój, ponieważ ksiądz Proboszcz przejawiał dużo radości. Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem kolędy, wspólną modlitwę, po której ks. Proboszcz pobłogosławił wychowanków i ich opiekunów oraz poświęcił pomieszczenia, w których wychowankowie uczą się i przebywają w ciągu tygodnia. Na pamiątkę wizyty duszpasterskiej, wszyscy zostali obdarowani okolicznościowymi obrazkami. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, serdecznymi rozmowami przy stole i wspólnym śpiewaniem kolęd.

W sobotę, 2 lutego, obchodziliśmy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Podczas Mszy św. o godz. 17:00 Ksiądz Proboszcz pobłogosławił i poświęcił gromnice dzieciom, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego. Podczas tej Mszy uroczyście pożegnaliśmy żłóbek.

W święto Ofiarowania Pańskiego przypada Dzień Życia Konsekrowanego. W sobotę, 2 lutego, Mszę św. o godz. 11.00 sprawował Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Podczas tej Eucharystii, w łączności z Biskupem Rzymu, nastąpiło odnowienie ślubów osób konsekrowanych, żyjących w Kościele według Rad Ewangelicznych: sióstr zakonnych, zakonników oraz członków instytutów świeckich, którzy przybyli na spotkanie do Bazyliki katedralnej.

Projekt „Utworzenie Szlaku Kościołów Książąt Pomorskich w woj pomorskim“ realizowany w ramach działania 8.3 osi priorytetowej VIII Konwersja Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego
na lata 2014-2020 (umowa o dofinansowanie nr RPPM.08.03.00-22-0054/15-00)

Ogłoszenie o wynikach postępowania na udzielenie zamówienia Nr 1/RPO/12/2018
Informujemy, że wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu złożyły firmy:
⦁    Restauro Sp. z o.o.
⦁    Indygo Marcin Forkiewicz
⦁    AB Hartage Project Sp. z o.o.

Zaproszono do złożenia oferty firmy:
⦁    Indygo Marcin Forkiewicz
⦁    AB Hartage Project Sp. z o.o.

W niedzielę, 27 stycznia odbyło się w naszej parafii wspólne śpiewanie kolęd przy żłóbku.