W niedzielę, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, podczas Mszy św. o godz. 12:00 Ksiądz Proboszcz poświęcił medaliki dzieciom, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

06 i 07 grudnia Młodzieżowy wolontariat przy tegorocznej pomocy dzieci i młodzieży z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie, a także Zespół Caritas Parafii Katedralnej p.w. Wniebowzięcia NMP zorganizowało zbiórkę darów spożywczych dla najuboższych rodzin z terenu Miasta i Gminy Pelplin, pod hasłem „Serce pełne dobra miej”. Zbiórka polegała na przekazywaniu przez klientów sklepów, w których umożliwione jest przeprowadzenie tej akcji, darów, w postaci produktów spożywczych zakupionych w tych sklepach. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy klient, może z zakupów zrobionych w sklepie, przekazać produkty spożywcze  dla potrzebujących.  Akcja cieszy się na terenie miasta i gminy ogromną popularnością, ponieważ każdy niewielkim kosztem może w okresie przedświątecznym dać coś od siebie tym, którzy potrzebują pomocy. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, a także wszystkim darczyńcom, za poparcie tego szlachetnego i pięknego dzieła.

W środę, 04 grudnia ministranci z naszej parafii udali się dzięki życzliwości Księdza Proboszcza i Pana Tomasza Zaborowskiego na mecz Lechii Gdańsk - Zagłębie Lubin. Po pierwszej połowie goście prowadzili 2:0. Jednak podczas drugiej połowy Lechia w ciągu jednej minuty strzeliła 2 bramki, co doprowadziło do remisu. Po rzucie karnym gospodarze zdobyli kolejną bramkę i mecz zakończył się zwycięstwem dla Lechii 3:2. Zwycięstwo Lechii spowodowało euforię, która nam towarzyszyła przez całą powrotną drogę.

W poniedziałek rozpoczęliśmy okres oczekiwania na spotkanie z Panem Jezusem uczestnictwem w roratach. Przypominamy, że odbywają się one w naszej parafii o godz. 7:00. Dzieci, do klas trzecich szkoły podstawowej włącznie, uczestniczą w roratach z lampionami w każdy poniedziałek o godz. 16.00 w Katedrze.

W minioną niedzielę rozpoczęliśmy okres adwentu. Podczas Mszy św. o godz. 12:00 Ksiądz Proboszcz poświęcił wieniec adwentowy.

W środę, 27 listopada w naszej parafialnej świetlicy dzieci miały okazję do wspólnej zabawy podczas zabawy andrzejkowej.

W niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 Ksiądz Proboszcz uroczyście przyjął dziesięciu nowych ministrantów do wspólnoty tych, którzy posługują przy ołtarzu jako służby liturgiczne. Podczas nabożeństwa zostali również, nagrodzeni Ci, którzy już od 10 lat służą przy ołtarzu. Po Mszy św. spotkaliśmy się z ministrantami, scholą, rodzicami i sympatykami naszej Służby Liturgicznej przy kawie i torcie. Dziękujemy Księdzu Grzegorzowi za zaangażowanie i owocną pracę z naszymi ministrantami.

W sobotę 23 listopada 2019 roku, odbyły się na hali sportowej nr 1 w Pelplinie Dekanalne Rozgrywki Ministrantów w piłkę halową. Z dekanatu pelplińskiego udział wzięły parafie z: Nowej Cerkwi, Jabłowa, Bobowa, Wielkiego Garca, Klonówki i Pelplina. Turniej został rozegrany w trzech kategoriach wiekowych:

Ministranci rocznik 2008-2012

Lektor młodszy rocznik 2004-2007

Lektor starszy rocznik 1999-2003

 

Po zaciekłej walce zwycięzcami w każdej kategorii okazali się nasi ministranci z Pelplina, którzy będą reprezentować dekanat pelpliński na rozgrywkach rejonowych, który odbędzie się 08 lutego w Tczewie.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i zorganizowania Mistrzostw, szczególnie ks. Proboszczowi Tadeuszowi Brzezińskiemu, Pani Dyrektor Lucynie Bielińskiej, Michałowi Jaśniewskiemu, Pani pielęgniarce, a także kierujemy podziękowania do księży opiekunów, rodziców i wszystkich zawodników, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach.

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry