W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.

Nabożeństwo czerwcowe w tygodniu przed Mszą św. wieczorną.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste błogosławieństwo wprowadzające w posługę liturgiczną starszych ministrantów. Do udziału w uroczystości zapraszamy służby liturgiczne naszej parafii oraz ich rodziny.

18 czerwca jest dniem dla rodzin i przyjaciół Domu Pomocy Społecznej naszego miasta. Wspólne świętowanie (piknik) planujemy od godz. 13.00 do 16.00. Przewidziane są koncerty oraz inne ciekawe atrakcje (kawa, herbata i coś więcej). Do udziału serdecznie zapraszamy.

W środę o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną  i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO:
W środę 21 czerwca:
– o godz. 16.00 dla klas VIII szkoły podstawowej z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30.

W piątek 23 czerwca:
– o godz. 8.00 dla pozostałych klas. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 7.30.
– o godz. 9.00 Msza św. na zakończenie roku dla szkół ponadpodstawowych w kościele Bożego Ciała.

W sobotę (24 czerwca) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
Tego dnia na Mszy św. o godz. 12.00 Ksiądz Biskup Pomocniczy Arkadiusz Okroj udzieli święceń diakonatu akolitom naszego Seminarium Duchownego. Ogarnijmy w tym dniu szczególną modlitwą przyjmujących święcenia.

XXV Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie trwać będzie od 5 lipca do 30 sierpnia 2023, w każdą środę o godz. 19.00. Szczegółowy program wywieszony będzie w gablocie przed katedrą.