W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby katolicy stawiali w centrum swojego życia celebrowanie Eucharystii, która głęboko przemienia relacje międzyludzkie oraz otwiera na spotkanie z Bogiem i braćmi.

We wtorek (25 lipca) przypada dzień modlitw w intencji kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów.
Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.

W środę (26 lipca) przypada dzień modlitw za rodziców, dziadków, za najstarszych parafian i emerytów.
O godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną  i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
O godz. 19.00 koncert w Bazylice katedralnej w ramach XXV Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

W czwartek (27 lipca) o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W dniach od 27 do 29 lipca na placu przed kościołem Bożego Ciała będzie można zobaczyć spektakl multimedialny pt. „Iskra Niepodległości”.
W następujących godzinach:
– czwartek (27 lipca) od 10.00 do 18.00,
– piątek (28 lipca) od 10.00 do 18.00,
– sobota (29 lipca) od 10.00 do 16.00.
Serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje na plakatach na terenie naszego Miasta.

W piątek (28 lipca) na terenie naszego Miasta odbędzie się Święto Policji:
– Msza św. o godz. 12.00 w Bazylice katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Arkadiusza Okroja,
– po Mszy św. oficjalna część Uroczystości na placu przed Bazyliką katedralną.
Z racji tego wydarzenia plac przed katedrą będzie zamknięty od godz. 6.00 do godzin popołudniowych.
Msze św. poranne o godz. 7.00 i 8.00 w kościele Bożego Ciała.

30 lipca w niedzielę wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Z grupą tczewską, z księdzem wikariuszem Krzysztofem, będą pielgrzymować
nasi parafianie. Ogarnijmy ich serdeczną modlitwą, aby trud ich pielgrzymowania przyniósł owoce dla naszej parafialnej wspólnoty.
Na drodze pielgrzymowania powitamy pątników w niedzielę, w godzinach popołudniowych.
Na bocznym ołtarzu przy zakrystii można składać karteczki z prośbami, w których modlić się będą pątnicy w drodze do Matki Bożej Częstochowskiej.

W miesiącach wakacyjnych – lipiec i sierpień spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała
od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).