W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby Światowy Dzień Młodzieży w Lizbonie pomógł młodym ludziom wyruszać w drogę i dawać świadectwo Ewangelii własnym życiem.

W środę (24 sierpnia) o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
O godz. 19.00 koncert w Bazylice katedralnej w ramach XXV Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

W czwartek (24 sierpnia) o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
Tego dnia w Barkowym Zespole Parkowym i Galerii Ogrody Cystersów o godz. 18.30 wystawa pt. „Moda Kociewska”, o godz. 19.30 koncert czwartkowy w wykonaniu duetu akordeonowego „Wracc Duo”.

W piątek (25 sierpnia) 15 minut przed Mszą św. wieczorną koronka do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę (26 sierpnia) przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Łącząc się duchowo z Jasną Górą powierzamy Pani Jasnogórskiej naszą parafialną wspólnotę. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).

W miesiącu sierpniu spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.